להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

דוד גרינברג - מיני-רטרוספקטיבה

מיני-רטרוספקטיבה לדוד גרינברג ז"ל (1931-1990)
מאבות הקולנוע הישראלי ובמאי האוונגרד הראשון בישראל

אוצר: חן שינברג

דוד גרינברג היה במאי, מבקר קולנוע, מורה, אך מעל לכל – איש קולנוע, סינפיל ואחד ממניחי היסוד של תרבות הקולנוע בארץ, הן בתחום העשייה הקולנועית והן מבחינת חשיפת הקהל בארץ ליצירות מפתח של הקולנוע המודרניסטי האמנותי האירופאי. דמותו של גרינברג, נשכחה ולמעשה נדחקה לגמרי מההיסטוריה של הקולנוע הישראלי, שלא בצדק. מטרתה של מיני-רטרוספקטיבה זו, היא לגלות אותו מחדש, ולחשוף לקהל הישראלי את יצירתו יוצאת הדופן של אדם שהיה מפעל קולנועי של איש אחד ויוצרם של סרטים שהיו מהפואטיים והנועזים שנעשו בארץ בשנות ה-60. רבים ממבקרי הקולנוע ואנשי תעשיית הקולנוע הישראלי הפועלים כיום בארץ ספגו את השכלתם הקולנועית הראשונה מדוד גרינברג.

לרגל המיני-רטרוספקטיבה הנעשית בתמיכת קרן משפחת אוסטרובסקי ושירות הסרטים הישראלי, יוצא לאור בהוצאה מחודשת - גיליון אוגוסט 1961 של כתב העת "אמנות הקולנוע", שאותו ייסד וערך דוד גרינברג, ביוזמתו ועריכתו של חן שינברג ובסיוע קרן הקולנוע הישראלי.

אירוע חגיגי להשקת ההוצאה המחודשת של כתב העת יתקיים בתאריך ה- 10.7 יום ראשון בשעה 17:00 לפני הקרנת התכנית הראשונה של סרטיו של גרינברג.

דוד גרינברג היה במאי, מבקר קולנוע, מורה, אך מעל לכל – איש קולנוע, סינפיל ואחד ממניחי היסוד של תרבות הקולנוע בארץ, הן בתחום העשייה הקולנועית והן מבחינת חשיפת הקהל בארץ ליצירות מפתח של הקולנוע המודרניסטי האמנותי האירופאי
דוד גרינברג היה במאי, מבקר קולנוע, מורה, אך מעל לכל – איש קולנוע, סינפיל ואחד ממניחי היסוד של תרבות הקולנוע בארץ, הן בתחום העשייה הקולנועית והן מבחינת חשיפת הקהל בארץ ליצירות מפתח של הקולנוע המודרניסטי האמנותי האירופאי.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*