להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

2000

פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-17

13-22.7.2000

סרט פתיחה: נמר דרקון בימוי: אנג לי

אורחים: קירק דאגלס, אנג לי, מיכאל קאקויאניס, פולקר שלנדורף, אישטבן סאבו, וים ונדרס, ג'יימס שיימוס, אנתוני ברגמן 

פרסים לקולנוע הישראלי והבינלאומי
פרס וולג'ין לסרט עלילתי באורך מלא
"בסמה מוצ'ו" בימוי: יוסף פיצ'חזדה
"אחות זרה" בימוי: דן וולמן
פרס וולג'ין לסרט התיעודי
"רשימת אהבה" בימוי: דוד פישר
ציון לשבח
"איחצ'י" בימוי: תמנע רוזנהיימר
פרס וולג'ין לסרט הקצר
"כאב השיניים של הרצל" בימוי: אלון זינגמן
ציון לשבח
"מועקה" בימוי: הדר פרידליך
"מבצע YY" בימוי: עודד לוטן
"קרב תרנגולות" בימוי: סיגלית ליפשיץ
מענק התפנות מטעם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה
"זה יגמר בבכי" בימוי: גונן גלזר
פרס ליפר לתסריט המצטיין
חיים מרין עבור "הבולשת חוקרת"
מענק הפקה מטעם נגה תקשורת, שירות הסרטים הישראלי וסינמטק ירושלים
"המואר" בימוי: אספה פלד
פרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר ע"ש ענת פרחי
"לתפוס את השמים" בימוי: ינקול גולדווסר ורוני ניניו
פרס לדרמה הבודדת הטובה ביותר ע"ש ענת פרחי
"שבתות וחגים – הסרט" בימוי: רני בלייר
פרס ברוח החופש לזכרו של וים ון ליר
"מסע ליל ארוך אל תוך היום" בימוי: פראנסיס ריד, דבורה הופמן
פרס החוויה היהודית לסרט העלילתי
סאנשיין" בימוי:אישטבן סאבו
ציון לשבח
"יום א' הקודר" בימוי: רולף שובל
פרס החוויה היהודית לסרט התיעודי
"האופטימיסטים" בימוי: ג'קי קונפורטי
ציון לשבח
"השם הראשון" בימוי: סאבין פראנל
"פידיון האב" בימוי:ענר פרמינגר
תחרות היצירה הצעירה ע"ש וים ון ליר
פרס ראשון – "שני תיקים וכלב" בימוי: גבריאלה רון, ביה"ס הדמוקרטי ביפו
פרס שני – "חוף מבטחים" בימוי: גיל ארד, ביה"ס הראל מבשרת ציון
הסרט התיעודי – "חיה לי מיום ליום" בימוי: עדי בר תיכון, תיכון רוטנברג רמה"ש
הוקרה על מפעל חייים:
אברהם הפנר
קירק דאגלס
אישטוואן סאבו
מיכאל קאקויאניס
וים ונדרס
פולקר שלנדורף
אות הוקרה:
אנג לי
בסמה מוצ'ו
אחות זרה
נמר דרקון

 

סרטים בינלאומיים בולטים:
6ישים ותש9 בימוי פן-אק ראטאנארואנג
סרט אמריקאי בימוי כריס סמית
אמריקן פסיכו בימוי מארי הארון
אודישן בימוי מיקה טאקאשי
ענני ירח מאי בימוי נורי בילגה ג'יילן
קוד סודי בימוי מיכאל האנקה
אקסודוס על הדנובה בימוי פטר פורגאש
יוריקה בימוי שינז'י אאויאמה
אוכל מהיר, נשים גנובות בימוי עמוס קולק
זוהמה וזעם בימוי ג'וליאן טמפל
ג'ורג' וושינגטון בימוי דויד גורדון גרין
טיפות על אבנים לוהטות בימוי פרנסואה אוזון
מסע ליל ארוך אל תוך היום בימוי פראנסיס ריד, דבורה הופמן
מיסטר מוות: עלייתו ונפילתו של פרד א. לויכטר בימוי ארול מוריס
רוזטה בימוי ז'אן פייר ולוק דארדן
שירים מקומה ב' בימוי רוי אנדרסון

הקודם
הגדל
הבא
Next Page 
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*