להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

פייסבוק
פרסים ומענקים בפסטיבל

קרן משפחת אוסטרובסקי

בשנת 1973 יזם איש העסקים והפילנתרופ ג’ורג’ אוסטרובסקי, שנולד בפינסק וגדל בריו, את הקמתו של מרכז המוקדש כל כולו לסינמטק ירושלים ולארכיון הסרטים הישראלי. שני מוסדות אלה מרכיבים את המרכז לקולנוע בירושלים (JFC)שנפתח באתר הנוכחי בשנת 1981.

מדי שנה, ובמשך יותר משלושה עשורים, תומכת קרן משפחת אוסטרובסקי (OFF) באופן משמעותי בסינמטק ירושלים. לבד מתרומות לאוסף הארכיון, לתכניה, לפסטיבלים, לציוד, לייעוץ ארגוני ולפעילויות לאנשי הצוות, תרמה הקרן ויזמה את השיפוץ המקיף והרחבת מבנה הסינמטק (שהושלמו בשנת 2008) כמו גם את שידרוג והרחבת הארכיון.

קרן משפחת אוסטרובסקי נוסדה ב־ 1987 כדי לאחד את הפעילות הפילנתרופית למען חזונו ומטרותיו של ג’ורג’ אוסטרובסקי (1901-1980) ובני משפחתו. עד עצם היום הזה המרכז הירושלמי לקולנוע וה־ Film Forum בניו יורק הם הנהנים העיקריים של תמיכתה הכלכלית והאירגונית, נוסף על מגוון רחב של יוזמות בינלאומיות בתחומי התרבות וזכויות האדם בברזיל, ארה”ב וישראל.

פרויקטים הנתמכים ע”י הקרן מאופיינים בדרך כלל בגישה חדשנית , נסיונית ואוונגארדית לטיפוח השפעתה, שימורה ונגישותה של אמנות הקולנוע, או להעלאת המודעות לנושאים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים. קרן משפחת אוסטרובסקי מצדיעה לצוות הסינמטק, לקהל ולקולנוענים אשר יוצרים את התכנית התוססת של המקום המיוחד הזה לאורך כל השנה, ואשר הופכים את הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע בירושלים לגולת הכותרת של הקיץ הישראלי שנה אחר שנה.

קרן אוסטרובסקי בפרס הסרט התיעודי בתחרות "ברוח החופש"

פרס אמנות הוידאו וקולנוע נסיוני לסרט הטוב ביותר

היצירה הצעירה

 

הדפסשלח לחבר
חזרה לראש העמוד