להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

2008

פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-25

10-19.7.2008

סרט פתיחה: וול-E בימוי: אנדרו סטנטון

אורחים: אן אגיון, מריו גוסטבו אנחל, אנתוני ברגמן, חוסה לואיס קרוגיו גורין, לוסיה סדרון, מולי דנין, אדלין פונטן טסואר, פטר פורגאש, איזי ג'ניני, חוסיין קראביי, דיטר קוסליק, דויד קוסטו, ז'אן-פייר לדו, סרגיי לוזניצה, אמיליו מאייה, ג'ון מלקוביץ, דויד שיסגל, גבריאל סירבו, ארווין סימסנסון, מייקל וינטרבוטם, בועז יכין

פרסים לקולנוע הישראלי והבינלאומי
פרס וולג'ין לסרט עלילתי באורך מלא
שבעה בימוי: רונית אלקבץ ושלומי אלקבץ
פרס וולג'ין לסרט התיעודי
האגדה על ניקולאי וחוק השבות בימוי: דוד אופק
ציון לשבח
נוראן בימוי: עמיקם שוסברגר
פרס וולג'ין לסרט הקצר
עובר ושב בימוי: גור בנטביץ'
ציון לשבח
ימי התשובה של רחמים חנוכה בימוי: אריאל בנבג'י
פיתיון בימוי: מיכל ויניק
פרס דרמות ע"ש ענת פרחי
ואהבת בימוי: חיים אלבום
ציון לשבח
הימנון בימוי: אלעד קידן
סדרת טלויזיה
עבודה ערבית יוצרי הסדרה: דניאל פארן, סייד קשוע ורוני ניניו
ציון לשבח
כוונות טובות יוצרי הסדרה: אורי ברבש ורונית וייס-ברקוביץ'
פרס ברוח החופש לזכרו של וים ון ליר – הסרט העלילתי
רעבבימוי: סטיב מקווין
פרס ברוח החופש לזכרו של וים ון ליר – פרס לסרט התיעודי
עש קטן בימוי: פנג טאו
פרס פיפרסקי
מרלון וברנדו שלי בימוי: הוסיין קראביי
פרס החוויה היהודית, בתרומת מיכאלה וליאון קונסטנטינר
פרס ליה לסרטים העוסקים במורשת יהודית
מחוץ לאהבה בימוי: דניאל אספינוסה
ציון לשבח
פרס יו"ר יד ושם לסרטים העוסקים בנושא השואה
התעלומה במכולה הירוקה בימוי: טל חיים יופה
שווים – מיזם קולנועי מיסודם של סינמטק ירושלים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי והרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו
עוקף לוד שתביים ארנה רביב
פרס הפורום לשימור הזיכרון האודיו-ויזואלי
רביו בימוי: סרגיי לוזניצה
הוקרה על מפעל חיים:
מייק מדאבוי
אות הוקרה:
מייקל וינטרבוטום
ג'ון מלקוביץ'

 

שבעה
האגדה על ניקולאי וחוק השבות
רעב
התעלומה במכולה הירוקה
וול-E
סרטים בינלאומיים בולטים:
עיר 24 בימוי: ז'אנג קה ג'יה
באלאסט בימוי: לאנס האמר
להטביע במוח בימוי: גאי מאדין
קפטן אבו ראאד בימוי: אמין מטאלקה
דרק בימוי: אייזק ג'וליאן
האלוהי בימוי: פאולו סורנטינו
שנות הנעורים – אריק ניטשה חלק א' בימוי: יעקב תוסן
חולשה ליופי בימוי: איזבל קוצ'ט
מפגשים בסוף העולם בימוי: ורנר הרצוג
אקסודוס בימוי: אוטו פרמינגר
פאדוס בימוי: קרלוס סאורה
ארבע נשים בימוי: אדור גופלקרישנן
רעב בימוי: סטיב מקווין
פון הפלר הנני (וריאציות על וורתר) בימוי: פטר פורגאש
אידיוטים ומלאכים בימוי: ביל פלימפטון
בעיר של סילביה בימוי: חוזה לואיס גרין
עד קצה העולם בימוי: שון פן
מוכפש בדם ביומי: בלתזר קורמאקור
קאטין בימוי: אנדז'יי ויידה
אגם טאהו בימוי: פרננדו איימבקה
הכניסו את האדם הנכון בימוי: תומאס אלפרדסון
ליברפול בימוי: ליסנדרו אלונסו
ברלין של לו ריד בימוי: ג'וליאן שנאבל
שביל החלב בימוי: בנדק פליגהאוף
מונגול בימוי: סרגיי בודרוב
החתונה של אח שלי בימוי: צ'ארלס בארנט
וויניפג שלי בימוי: גאי מאדין
מוסקבה החדשה בימוי: אלכנסדר מדבדקין
אות קלון בימוי: קארל תאודור דרייר
על הזמן ועל העיר בימוי: טראנס דיוויס
מותי בימוי: פטר פורגאש
פאטי סמית: חלון חיי בימוי: סטיבן סברינג
נסיכת נברסקה בימוי: ויין ואנג

חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*