סגור
לתכנית החודשית

ביכורים

תחרות בינלאומית המביטה אל הדור הבא והמבטיח של אמנות הקולנוע

האמהות שלנו

בימוי: סזאר דיאז
| 78 דקות

הסרט שזכה בפרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן הוא דרמה מטלטלת המתרחשת בגואטמלה. עובד במכון הרפואי-משפטי האמון על חקירת הפשעים שהתחוללו במלחמת האזרחים במדינה בשנות ה-80, מתוודע לעדות חדשה הכוללת תצלום של גבר הדומה לאביו האבוד, והוא מחליט לצלול לעמקי הפרשה. 

אניארה

בימוי: פלה קגרמן, הוגו ליליה
| 106 דקות

בעתיד הלא רחוק, לאחר שבני האדם החריבו את כדור הארץ, "אניארה" היא ספינת חלל המשנעת את הפליטים אל המושבה האנושית החדשה במאדים. אך תאונה פתאומית משבשת את לוח הזמנים, ובחלוף הזמן מתחילים הנוסעים להבין שסיכוייהם להגיע ליעד בעודם בחיים הולכים ומצטמקים.

האשה השלישית

בימוי: אש מייפייר
| 94 דקות

בווייטנאם הכפרית של המאה ה-19, מאי בת ה-14 נישאת לבעל אדמות אמיד ונעשית אשתו השלישית. דרכה היחידה לשדרג את מעמדה היא להעמיד לבעלה בן זכר. היא נכנסת להריון, אך התשוקה שהיא מפתחת כלפי רעייתו השנייה מעמידה את התוכנית בסכנה. סרט ביכורים עטור פרסים.

בליינד ספוט

בימוי: טובה נובוטני
| 98 דקות

סרט ביכורים עוצר נשימה המצולם כולו בשוט אחד. לחוויית צפייה מיטבית מומלץ לדעת כמה שפחות ולהתמסר למסך. יצירת חובה לכל חובבי הקולנוע, שסחפה את הקהל והמבקרים ותוארה כ"אחת החוויות הקולנועיות העוצמתיות ביותר מבחינה רגשית, סרט המבוצע בתעוזה ובשליטה עילאית" (מגזין "סקרין").

גרטה

בימוי: ארמנדו פראסה
| 97 דקות

פדרו, אח בבית חולים עמוס בברזיל, זקוק למיטה פנויה עבור חברתו. לשם כך הוא מחליט לסייע לעבריין המאושפז תחת השגחה משטרתית להימלט מבית החולים. הוא לוקח אותו לדירתו לשם טיפול ומעקב, ובהדרגה מתפתחת בין השניים מערכת יחסים הנעה בין הרומנטי לנצלני.

החדרנית

בימוי: לילה אווילס
| 102 דקות

חדרנית צעירה העובדת באחד המלונות היוקרתיים של מקסיקו־סיטי מסכימה לעבוד ללא גבול כדי לרצות את הממונים עליה. בהדרגה מתחוור לה שמי שעובד קשה יותר לא בהכרח מתוגמל בהתאם. סרט ביכורים עטור פרסים ושבחים שהוקרן בעשרות פסטיבלים.

יונק הדבש

בימוי: קים בו־רה
| 138 דקות

בקוריאה של שנות ה-90, נערה בת 14 מעבירה את ימיה בתחושת ניכור. כאשר מגיעה לבית הספר מורה חדשה נדמה שסוף־סוף נמצא האדם שיבין ללבה. סרט ביכורים רגיש ונוקב על תקופת ההתבגרות, שזכה בפרסים בפסטיבלים של בוסאן וברלין.

בסינמטק

מחוץ למערכת

בימוי: נורה פינגשיידט
| 118 דקות

שירותי הרווחה כבר איבדו תקווה בכל הנוגע לבני בת התשע, ילדה אלימה שאינה מסתגלת לאף מוסד ורק רוצה לחזור הביתה, למגינת לבה של אמה המבוהלת. רסיס של תקווה מגיע כשגבר צעיר המתמחה בטיפול בכעסים מחליט לקחת אותה תחת חסותו. סרט ביכורים שזכה בפרס דב הכסף בפסטיבל ברלין.

מיקי והדב

בימוי: אנאבל אטנאסיו
| 88 דקות

בעיירה קטנה במונטנה, נערה מתבגרת עושה הכל למען אביה – אלמן יוצא צבא הסובל מהפרעה פוסט־טראומטית. כשהתנהגותו הקנאית והשתלטנית מקבלת תפנית הרסנית, היא נאלצת לבחור בין המחויבות המשפחתית לבין הצורך שלה בהגשמה עצמית. יצירת ביכורים מרגשת עם הופעות משחק יוצאות מן הכלל.

ריי וליז

בימוי: ריצ'רד בילינגהם
| 108 דקות

בפרברי בירמינגהם ובשולי החברה, בני משפחת בילינגהם עורכים טקסים קיצוניים ושוברים מוסכמות חברתיות בעודם נשרכים בשבילי חייהם, שמוכרעים בידי גורמים הנמצאים מעבר לשליטתם.

שיר ללא שם

בימוי: מלינה לאון
| 97 דקות

פרו, שנות ה-80. ג'ורג'ינה היא צעירה הרה המחליטה ללדת במרפאה חינמית, אלא שמיד לאחר הלידה מתברר שבתה הפעוטה נחטפה. הרשויות המושחתות לא מסייעות לה במאום, ובחיפושיה הנואשים היא מגיעה אל עיתונאי נועז, שמחליט לחקור את המקרה. מבוסס על סיפור אמיתי.

שנות התשעים

בימוי: ג'ונה היל
| 85 דקות

סרט הביכורים כבמאי של השחקן המוערך ג'ונה היל מתרחש בסצנת הסקייטינג של לוס אנג'לס בשנות ה-90. מסע התבגרות יפהפה ומרגש של נער בן 13 הנתון בחיפוש עצמי, מתוודע לחבורה מבוגרת יותר של סקייטרים, ומתמכר בעצמו לסקייטבורד, לחברה ולאווירת הרחוב האורבנית. עם פסקול ניינטיזי נפלא ונוסטלגי.