סגור
לתכנית החודשית

סינמאניה

קולנוע תיעודי על קולנוע

78/52

בימוי: אלכסנדר פיליפ
| 91 דקות

78 זוויות צילום ו-52 קאטים נדרשו לאלפרד היצ'קוק כדי ליצור את סצנת המקלחת ב"פסיכו". כמעט 60 שנה לאחר מכן יוצא הבמאי אלכסנדר פיליפ לבחון את הסצנה שהצליחה להגדיר מחדש את כוחה של החוויה הקולנועית. 

להיות קרי גרנט

בימוי: מארק קידל
| 85 דקות

יצירת תעודה מרתקת על קרי גרנט, מכוכביה הגדולים ביותר של הוליווד הקלאסית. הסרט נשען על אוטוביוגרפיה גנוזה ועל קטעי ארכיון נדירים ומגולל את קורות חייו, מילדותו בבריטניה להורים מנוכרים, דרך הפיכתו לאייקון קולנועי ועד ימיו המאוחרים.

לומייר!

בימוי: תיירי פרמון
| 90 דקות

מסע משלהב אל ראשית ימי הראינוע דרך סרטיהם של ממציאי הסינמטוגרף, האחים לואי ואוגוסט לומייר. מנהל פסטיבל קאן תיירי פרמון שיחזר 98 מסרטיהם (מתוך כ-1,400) ושילב קריינות יפהפייה המחדדת את השפעתם האדירה על הקולנוע של ימינו.

נסיך הקולנוע של אפגניסטן

בימוי: סוניה קרונלנד
| 85 דקות

סרט תיעודי מרתק, נוגע ללב ובעיקר מצחיק בצורה בלתי רגילה על הקולנוען הפופולרי ביותר באפגניסטן, שבמשך שלושים השנים האחרונות ביים, הפיק ושיחק ביותר מ-110 סרטים. אחד הסרטים הבולטים והאהובים ביותר בפסטיבל קאן האחרון.

עתיד הקולנוע

בימוי: מיכאל פאלם
| 126 דקות

יצירה תיעודית מרתקת המתבוננת אל עתיד הקולנוע ומהרהרת בפגיעה האפשרית בזיכרון הקולנועי, על רקע היכחדותם של סלילי הצלולואיד והתרבותם של הפורמטים הדיגיטליים. הסרט משלב קטעי ארכיון וראיונות עם שלל אנשי קולנוע, בהם מרטין סקורסזה וכריסטופר נולאן.

פצצה: סיפורה של הדי לאמאר

בימוי: אלכסנדרה דין
| 90 דקות

הדי לאמאר לא היתה רק אחת הכוכבות הגדולות של הוליווד בשנות ה-40, היא היתה גם פריקית של חדשנות ופיתחה שיטת שידור ששימשה את בעלות הברית נגד הנאצים. סרט תיעודי על דמות מרתקת שלא זכתה להערכה המגיעה לה – לא בקולנוע, ולא במדע.