סגור
לתכנית החודשית
אייל חיימובסקי
מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים

Description

צופות וצופים יקרים,

מאז נוסד בחודש יולי 1984 הפך פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים לאירוע החשוב והמרכזי בישראל ליוצרי קולנוע ושוחריו. מסורת זו מסורת, ואת הפסטיבל הזה אי אפשר להפסיק. השנה יתקיים הפסטיבל השנתי תחת מגבלות הקורונה: במהלך עשרה ימים יוקרנו במסגרת הפסטיבל כ-150 סרטים ישירות עד לבתיכם, תוך שימת דגש על תעשיית הקולנוע המקומית.

עולם התרבות – ובכללו הקולנוע, על שלל אנשי המקצוע המניעים את התעשייה – חווה השנה טלטלה דרמטית. משום כך התעקשנו לקיים את האירוע השנתי; יש בכך מסר של תקווה משותפת לכך שכולנו ניפגש שוב בשנה הבאה – תוך כדי יצירה, עשייה והנעה מחדש של גלגלי תעשיית הקולנוע.

תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והתוכן הממוחשב, הפורחת מזה שנים בירושלים, תמשיך לייצר ולייצא סרטי איכות הזוכים להכרה מקצה תבל ועד קצה. סצנת הקולנוע והטלוויזיה הירושלמית הפכה בשנים האחרונות לעוגן כלכלי, תעסוקתי ותיירותי, עם סרטי קולנוע, סדרות טלוויזיה ורשת, כמו גם תעשיית אנימציה ותוכן ממוחשב שהולכת ומתפתחת בעיר.

פסטיבל הקולנוע, כמו התעשייה המתפתחת בעיר, נהנים זה שנים מרוח גבית בינלאומית ערה, תוך שמירה על ה-DNA הירושלמי, המקנה להם את טביעת האצבע הייחודית. וכך, לצד הצדעה לקולנוע הבינלאומי, מופנה כל העת זרקור מיוחד אל הפן המקומי הייחודי: עידוד יצירה מקומית והקדשת פרס לסרטים המתמקדים בזהות יהודית מחד, וחופש הביטוי מאידך. ובתווך, הכשרה מקצועית של עובדות ועובדים ממגזרים שלכאורה אינם מזוהים עם התעשייה, האוכלוסייה החרדית והאוכלוסייה הערבית, שהן חלק בלתי נפרד מהמרקם הירושלמי והפכו ברבות השנים לחלק בלתי נפרד גם מתעשיית הקולנוע בבירה.

37 שנים יציין השנה פסטיבל הקולנוע, ויכלול – כרגיל – עשרות הקרנות בכורה ישראליות, מקומיות ובינלאומיות, שבהן יוצגו כאן לראשונה הסרטים המדוברים ביותר השנה.

 

בברכת בריאות איתנה וצפייה מהנה,

אייל חיימובסקי