סגור
לתכנית החודשית
דניאל מימראן
יו"ר הוועד המנהל של סינמטק ירושלים

Description

אורחים, משתתפים וצופים יקרים,

סינמטק ירושלים הוא חלק בלתי נפרד מנופה התרבותי של ירושלים ומנופה של תעשיית הקולנוע הישראלית. הסינמטק משמש בית לאוהבי קולנוע מהארץ ומהעולם, מקום מפגש בין יוצרי קולנוע לקהלם. לאורך כל ימות השנה מתקיימות בסינמטק פעילויות תרבות וחינוך ענפות הפונות למגוון קהלים ולקהילות שונות. בבסיס הסינמטק פועל ארכיון הסרטים הישראלי, נכס תרבותי יוצא דופן בערכו ובחשיבותו. השנה עבר הארכיון מהפכה במסגרת פרויקט מקיף של שימור דיגיטלי, והנגיש לצפייה עבור הקהל הרחב את האוצרות הגלומים בו.

בשנה מיוחדת זו אנו עדים למאמץ לקיים את המשך הפעילות עם כל המגבלות. פסטיבל הקולנוע ירושלים הוא רגע שיא בפעילות השנתית שלנו, וגם בתנאים שכאלו אנו מקווים שתנצלו את ההזדמנות כדי לחגוג, יחד עם עשרות אלפי אוהבי הקולנוע והיוצרים מהארץ ומרחבי העולם, את העשייה המתמדת של הסינמטק למען קידום אמנות הקולנוע. הצלחת הפסטיבל היא עדות לכך שתרבות הצפייה באולמות הקולנוע רלבנטית גם בעידן הדיגיטלי. אמנם אין תחליף לחוויה הקולנועית הקהילתית של הקרנת סרטי איכות על גבי המסך הגדול – אך עם זאת, לאור המצב, אנו מוצאים במסך הביתי נחמה.

בשם חברי הוועד המנהל, אני רוצה להודות לחברי הצוות המסורים של סינמטק ירושלים ולאחל לכל צופי הפסטיבל הנאה רבה מהתוכנית האמנותית. תודה גם לכל השותפים והתומכים שבזכותם הפסטיבל מתקיים, מתפתח וזוכה להצלחה. אני מברך את הסינמטק, המציין את שנתו ה-37 של פסטיבל הקולנוע ירושלים, ומאחל לכולנו הנאה רבה.

 

דניאל מימראן