סגור
לתכנית החודשית
נועה רגב ואלעד סמורזיק

נועה רגב

מנכ"לית סינמטק ירושלים – ארכיון ישראלי לסרטים, ומנהלת הפסטיבל

 

אלעד סמורזיק

מנהל אמנותי, פסטיבל הקולנוע ירושלים

 

פסטיבל הקולנוע ירושלים מתקיים זו השנה ה-37, והפעם במהדורת חורף מיוחדת (בימים מאתגרים במיוחד לעולם התרבות, ותחת מגבלות ההתכנסות). אנחנו מאמינים שאין תחליף למפגש הממשי שמייצרים פסטיבלי הקולנוע בין קהל, יוצרים וסרטים על המסך הגדול. ואולם, בתנאים המיוחדים של השנה הזאת, ומתוך מחויבות עמוקה לקהל שלנו וליוצרי הקולנוע בארץ וברחבי העולם, החלטנו להגיש תוכנית משובחת עד הבית.

התוכנית האמנותית של הפסטיבל כוללת 100 סרטים המשקפים את מיטב היצירה הקולנועית בעולם ובארץ בשנה האחרונה – כל אלה לצד מפגשים עם יוצרים, כיתות אמן ואירועים מקצועיים. במיוחד אנו שמחים לציין בפסטיבל את הישגיו האמנותיים של הקולנוע הישראלי העכשווי, שיוצריו מתמידים ללא פשרות בחיפוש אחר צורות אמנותיות חדשות ואחר נושאים תרבותיים וחברתיים מאתגרים.

הפקת הפסטיבל מתאפשרת הודות לתמיכתם של גופים, קרנות ומוסדות תרבות המכירים בערכה של פעילות קולנוע איכותית. אנו מודים לכל תומכינו וידידינו ולכל האנשים המסורים שעושים את הפסטיבל הזה, התורמים מזמנם, מהידע ומהכשרונות שלהם. תודה מיוחדת נתונה לצוות הסינמטק והפסטיבל, שיצר ומימש את המהדורה הנוכחית של הפסטיבל מתוך אהבת אמת לקולנוע.

בשם הצוות, אנו מברכים את יוצרי הסרטים ואת קהל הצופים, ומזמינים את כולכם להתמסר לסרטים וליטול חלק בחוויה הקולנועית המעשירה והיפה שמציע פסטיבל הקולנוע ירושלים.

 

נועה רגב ואלעד סמורזיק