סגור
לתכנית החודשית

פסטיבל הקולנוע הגלובלי ב-YOUTUBE

פסטיבל הקולנוע ירושלים גאה לקחת חלק בפסטיבל We Are One, אירוע תרבות גלובאלי ראשון מסוגו שיתקיים בסוף מאי באוצרות 21 פסטיבלי הקולנוע המובילים בעולם ובהם קאן, ברלין, ונציה, טורונטו, סאנדנס וירושלים.
הפסטיבל, המופק ומאורגן בידי Tribeca Enterprises  וחברת YouTube, יימשך עשרה ימים ויתקיים בתאריכים 29 במאי – 7 ביוני. התוכנית האמנותית כוללת יותר מ-100 סרטים ותוכניות מ-35 מדינות, לצד שיחות עם אנשי קולנוע (בהם פרנסיס פורד קופולה, סטיבן סודרברג ובונג ג׳ון-הו), תכני מציאות מדומה והופעות מוזיקה. כלל התכנים יוצעו לצופים ללא עלות ובמהלך הפסטיבל יגויסו תרומות למען המאבק בנגיף הקורונה.
את הסרטים והתכנים אצרו אנשי הפסטיבלים המשתתפים: פסטיבל אנסי לאנימציה, פסטיבל ברלין, פסטיבל לונדון, פסטיבל קאן, פסטיבל גואדלחארה, פסטיבל מקאו, פסטיבל ירושלים, פסטיבל מומבאי, פסטיבל קרלובי וארי, פסטיבל לוקרנו, פסטיבל מרקש, פסטיבל ניו יורק, פסטיבל סאן סבסטיאן, פסטיבל סרייבו, פסטיבל סאנדנס, פסטיבל סידני, פסטיבל טוקיו, פסטיבל טורונטו, פסטיבל טרייבקה, פסטיבל רוטרדם ופסטיבל ונציה. 
ניתן לצפות בתכנים בעמוד ה-YouTube של הפסטיבל.
התוכנית המלאה ולוח הזמנים יפורסמו באתר הפסטיבל:
 
אנחנו בחרנו להתמקד ביוצרים ישראלים ואנו שמחים לשתף אתכם בתכנית שלנו.

 

בכורה עולמית לסדרה החדשה של HOT

יוקרן הפרק הראשון. באדיבות HOT, דורי מדיה ופסטיבל Canneseries. הסדרה תעלה לשידור ב-HOT במהלך יוני ותופץ בעולם ע"י דורי מדיה. הסדרה נבחרה להשתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל Canneseries.

לאבד את אליס

יוצרת: סיגל אבין
| 47 דקות

אליס, במאית קולנוע בת 48 שזכתה להצלחה בעברה ואולם כעת חייה מסתכמים בעיקר בטיפוח חיי משפחה. יום אחד היא פוגשת בסופי, פאם-פטאל יפהפייה ותסריטאית מבריקה. במה שנראה כבחירה מודעת, נשאבת אליס אל עולמה האפל וההרסני של סופי, וככל שהעלילה מתקדמת ומתפתלת כבר לא ברור מי חדרה לחייה של מי, מי לוקחת ומי נותנת ומי תוביל את מי אל הסוף הפטאלי. 

Love Chapter 2

מאת שרון אייל ושותפה ליצירה גיא בכר
| 54 דקות

תיעוד ייחודי של מופע המחול האפל והסוחף מאת שרון אייל ושותפה ליצירה גיא בכר, בביצוע רקדני להקת  L-E-V. 

שני עשורים של קולנוע ישראלי חדש

ההקרנה תיפתח בהקדמה של הבמאי דובר קוסאשווילי והשחקן ליאור אשכנזי. באדיבות טרנספקס הפקות.

חתונה מאוחרת

בימוי: דובר קוסאשווילי
| 100 דקות

העלילה מתארת את הקונפליקט בו מצוי רווק גרוזיני בן 32, בשעה שהוא מנסה לתמרן בין נסיונות משפחתו להשיאו לפי מסורת העדה, לבין מערכת יחסיו הלוהטת עם גרושה חד הורית. סרט הביכורים של דובר קוסאשווילי מ-2001, הוא אבן דרך בתולדות הקולנוע הישראלי.

כיתת אמן עם נדב לפיד

נדב לפיד, מבכירי היוצרים של הקולנוע הישראלי העכשווי מעניק כיתת אמן מיוחדת בהנחיית רומי אבולעפיה. במסגרת כיתת האמן משוחח לפיד על הממד האוטוביוגרפי של סרטיו, על העיבוד האמריקאי של "הגננת", על יצירת סרטים בעבור ענקיות הסטרימינג, על סרטו החדש שנמצא כעת בעריכה, על עתיד עולם הקולנוע ביום שאחרי הקורונה וגם על החיים עם תואר אצולה קולנועי.