סגור
לתכנית החודשית

תחרות בינלאומית המביטה אל הדור הבא והמבטיח של אמנות הקולנוע

בחסות GWFF

אַזוֹר

בימוי: אנדריאס פונטנה
| 100 דקות

איוואן דה־ויל, בנקאי פרטי מז'נבה, נוסע לארגנטינה בעיצומה של הדיקטטורה כדי להחליף את שותפו העסקי, שעקבותיו נעלמו בן לילה. בין טרקלינים מהוסים, בריכות שחייה וגינות מפוארות הנתונות למעקב הדוק מתנהל דו־קרב בין שני בנקאים שכל אחד מהם מגלם סגנון עבודה שונה בתכלית, אך שניהם שותפים לקולוניאליזם חשאי וחסר רחמים.

האגדה על הסרטן הענק

בימוי: אלסיו ריגו דה־ריגי, מתיאו זופיס
| 106 דקות

איטליה של ימינו. כמה ציידים נזכרים באגדה על לוצ'יאנו, שתיין מכפר איטלקי נידח בשלהי המאה ה-19 שנקלע לסכסוך עם הנסיך ששלט באזור. לאחר שאהובתו נופלת קורבן למעשיהם האלימים של מקורבי הנסיך, לוצ'יאנו יוצא למסע נקמה בלתי מחושב שיוביל אותו לגלוּת בדרום אמריקה. יצירה חכמה ומלאת קסם שהוקרנה בפסטיבל קאן האחרון.

אור טבעי

בימוי: דינש נוג'
| 103 דקות

ברית־המועצות תחת הכיבוש הגרמני. אישטבן סמטקה הוא איכר הונגרי המשרת ביחידה מיוחדת שנשלחה לאתר קבוצות של פרטיזנים. בדרכם לכפר מרוחק נקלעים החיילים למתקפה של כוחות אויב. לאחר שמפקד היחידה נופל והכאוס משתלט על הסיטואציה, סמטקה נאלץ להתגבר על פחדיו ולתפוס פיקוד. זוכה פרס הבימוי בפסטיבל ברלין.

אמפארו

בימוי: סימון מסה סוטו
| 95 דקות

בתום משמרת לילה ארוכה, אמפארו מגיעה הביתה ומוצאת דירה ריקה. היא מגלה שבנה נפל קורבן לפשיטה צבאית, גויס לכוחות הלוחמים ועתיד להישלח לאזור מסוכן בסביבת גבולות המדינה. יש לה יום אחד בלבד עד הטרנספורט המיועד, והיא יוצאת למסע נגד הזמן בניסיון להושיע את בנה. סרט ביכורים רב עוצמה שהוקרן במסגרת שבוע הביקורת בפסטיבל קאן.

הבלדה על הפרה הלבנה

בימוי: בהטש סנאיה, מרים מוגדאם
| 105 דקות

חייה של מינא סופגים מהלומה בלתי נתפסת כשהיא מגלה שבעלה הוצא להורג בגין פשע שכלל לא ביצע. בשעה שמצבה הכלכלי הולך ומידרדר, אדם זר בשם רזה דופק על דלתה ומבקש להשיב חוב כספי שהיה חייב לבעלה. בתחילה היא חשדנית ומהוססת, אך בהדרגה מאפשרת לו מינא להפוך לחלק מחייה, מבלי לדעת על הסוד שקושר יחד את גורלם.

התחלה

בימוי: דאה קולומבגשווילי
| 130 דקות

בעיירה קטנה ומנומנמת אי שם בגיאורגיה, קהילה שלווה של עדי יהוה נקלעת למתקפה של קבוצה קיצונית ואלימה. במרכז הקונפליקט הזה ניצבת יאנה, רעייתו של מנהיג הקהילה, שעולמה המוכר הולך ומתפורר. סרט הביכורים של דאה קולומבגשווילי, שהיה הזוכה הגדול של פסטיבל סן־סבסטיאן האחרון.

טלה

בימוי: ולדימיר יוהאנסון
| 106 דקות

מריה ואינגבר מתגוררים בחוות כבשים פסטורלית באיסלנד. באחד הלילות הם מופתעים לגלות המלטה יוצאת דופן של אחת הכבשים – ומחליטים לגדל את הגור המסתורי. בני הזוג שוקעים אל תוך החיים המאושרים של משפחה שהתרחבה, חרף מחאותיה העיקשות של הכבשה. אך מעל התא המשפחתי יוצא הדופן, בהרים הסובבים את החווה, מרחף איום ממשי.

כוורת

בימוי: בלרטה בשולי
| 83 דקות

סרט ביכורים יפהפה שזכה בשלושה פרסים בפסטיבל סאנדנס האחרון, בהם הפרס הגדול של חבר השופטים ופרס חביב הקהל. אשה צעירה שבעלה נעדר מאז המלחמה בקוסובו מחליטה להקים עסק קטן בניסיון לייצב כלכלית את משפחתה. אלא שבכפר הפטריארכלי שבו היא גרה השאיפות העסקיות שלה לא בדיוק מתקבלות בהבנה.

ליברטד

בימוי: קלרה רוקט
| 104 דקות

נורה בת ה-15 ממש לא יודעת איך היא הולכת לעמוד בעוד קיץ משמים באחוזה המשפחתית הפסטורלית, המשקיפה אל חופי ספרד. מצבה של סבתה רק הולך ומידרדר, ואין לה סבלנות לאחותה הקטנה. איזה מזל שליברטד, נערה בת גילה, מגיעה למקום. היא מקולומביה, יש לה חוכמת רחוב, והיא יודעת איך לסובב בנים על האצבע הקטנה. אבל היא גם הבת של עוזרת הבית.

העולם שאחרינו

בימוי: לודה בן־סאלח קאזנס
| 85 דקות

דרמה קומית צרפתית מקסימה שהוצגה בהקרנת בכורה בפסטיבל ברלין האחרון. הגיבור הוא צעיר שמגיע לפריז בעקבות חלומו לכבוש את העולם הספרותי אך מוצא עצמו עם כיסים ריקים ומחסום כתיבה. אל חייו הכאוטיים גם כך פורצת סטודנטית למשחק בגילומה של לואיז שביוט, שהתגלתה לקהל הישראלי ב"מילים נרדפות" של נדב לפיד.

הפלנטה

בימוי: אמליה אולמן
| 81 דקות

לאחר מות אביה, ליאו עוזבת את לימודי האופנה בלונדון ושבה לספרד. היא מגיעה אל עיר הולדתה, גיחון, שם חיה אמה על סף פינוי מהדירה. הקריסה הכלכלית הממשמשת ובאה לא מונעת מהן לנהל אורח חיים בזבזני ולחיות כאילו אין מחר. סרט הביכורים של האמנית אמליה אולמן הוא יצירה אבסורדית, חדה מאוד, משעשעת ונוגעת ללב.

קלטים

בימוי: מיליצ'ה טומוביץ'
| 106 דקות

בלגרד, חורף 1993. ביל קלינטון עולה לשלטון. אודרי הפבורן הולכת לעולמה. המצב ביוגוסלביה בכי רע. מריאנה עורכת לבתה מסיבה בנושא "צבי הנינג'ה" לרגל יום הולדתה השמיני, בהשתתפות בני משפחה והורים של ילדי הכיתה. בזמן שהילדים עסוקים בסלון, המבוגרים מנצלים את ההזדמנות כדי לפתוח כמה בקבוקים במטבח.