סגור
לתכנית החודשית

ברוח החופש

תחרות בינלאומית ליצירות קולנוע העוסקות בחתירה הנצחית של האדם לחופש ולצדק

פרסי ברוח החופש לזכרו של וים ון-ליר

הסרטים בקטגוריה זו מועמדים לפרסי:

פרס קאמינגס לסרט עלילתי

פרס אוסטרובסקי לסרט תיעודי

בודהיסט נכבד

בימוי: ברבט שרודר
| 100 דקות

יצירת תעודה מרתקת וטורדת מנוחה על אשין ויראתו, נזיר בודהיסטי מוערך ורב השפעה ממיאנמר שמוביל זה שנים מאבק גזעני אלים נגד המיעוט המוסלמי בארצו. סרטו של הבמאי המוערך ברבט שרודר, שהוקרן בפסטיבל קאן האחרון. 

הדרך למנדליי

בימוי: מידי זי
| 108 דקות

ליאנצ'ינג היא מהגרת עבודה צעירה הנמלטת מבורמה לבנגקוק. עם הגיעה לעיר, היא מגלה עד כמה במצבה השברירי תלותה באחרים עשויה להיות הכרחית, אך לא פחות מכך מסוכנת. סרט עוצמתי ומאופק המורכב מרצף של סצנות בלתי נשכחות.

וויני

בימוי: פסקל לאמש
| 98 דקות

דיוקן תיעודי מרתק של ויני מנדלה, שניצבה בחזית המאבק נגד משטר האפרטהייד בשנים שבהן ישב בכלא בעלה, נלסון מנדלה. הסרט מבקש לבחון מדוע נטבעה ויני בדפי ההיסטוריה כדמות שנויה במחלוקת, ואילו בעלה הוכתר כגיבור לאומי.

מועדון גלישה עזה

בימוי: מיקי ימין, פיליפ גנאדט
| 87 דקות

סרט תיעודי המציע מבט שובה לב אל קבוצה של צעירים עזתים הנחושים לממש את שאיפותיהם בתחום הגלישה. חרף המצוקה הכלכלית, שלטון חמאס והמלחמה המתמשכת עם ישראל מצליחים הצעירים הללו למצוא פיסה של חירות על הגלים.

מפעל של שום דבר

בימוי: פדרו פיניו
| 176 דקות

כשעובדים במפעל בליסבון מגלים שהציוד שלהם לא נגנב אלא מוגנב החוצה ביוזמת ההנהלה, הם חוששים מן הגרוע מכל ויוצאים להיאבק על עתידם. יצירה חברתית סוחפת שהוקרנה בפסטיבל קאן האחרון במסגרת השבועיים של הבמאים וזכתה בפרס איגוד הביקורת הבינלאומי (FIPRESCI).

ניוטון

בימוי: אמיט מאסורקר
| 104 דקות

פקיד ממשלתי צעיר המוצב בג'ונגל לקראת הבחירות בהודו, הדמוקרטיה הגדולה בעולם, נאלץ להתמודד עם התקפות מצד כוחות גרילה השולטים באזור ועם חוסר הבנתם ואדישותם של המקומיים ביחס להליך הדמוקרטי. דרמה קומית שזכתה בפרס בפסטיבל ברלין.

עיר רפאים

בימוי: מתיו היינמאן
| 90 דקות

יצירה תיעודית עטורת שבחים העוקבת אחר קבוצת גברים סורים המקריבים את חייהם כדי להביא לידיעת העולם את זוועות דאע"ש בעיר א-רקה. גם כשהאובדן מכה על סף דלתם פעם אחר פעם, הם מבטיחים להיאבק עד נשימתם האחרונה.

פליסיטה

בימוי: אלן גומיס
| 123 דקות

"פליסיטה", זוכה הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל ברלין, הוא סיפור מסעה מעורר השראה של אשה עצמאית וגאה הנחושה להציל את בנה. היא עוברת ברחובות קינשאסה, בין עולמות של מוזיקה וחלומות, ובדרך חוצה גבולות ואיסורים חברתיים.

 

הפרס

בימוי: שאול שוורץ, כריסטינה קלוסיאו
| 108 דקות

סרט תיעודי עטור שבחים המדלג בין ארצות הברית לאפריקה ומציג תמונה מורכבת של עולם הציד כיום. לצד צילומים המרשימים, נרקם דיון מאתגר: האם דווקא קיומה של התעשייה באופן כזה או אחר עשוי להבטיח הישרדות של מינים בסכנת הכחדה?

הצד האחר של התקווה

בימוי: אקי קאוריסמקי
| 100 דקות

בפינלנד של ימינו, פגישה מקרית מחברת בין חייהם של סוכן מכירות ושל מבקש מקלט סורי ומעניקה לכל אחד מהם שפע של תקווה. סרטו החדש של הבמאי הפיני הענק אקי קאוריסמקי ("חוף מבטחים"), שזכה בפרס דב הכסף לבימוי בפסטיבל ברלין.