סגור
לתכנית החודשית

גאלה

בכורות חגיגיות • כוכבי קולנוע • סרטים לקהל רחב

3,000 שנים של כמיהה

בימוי: ג'ורג' מילר
| 108 דקות

סרטו החדש של ג'ורג' מילר ("מקס הזועם: כביש הזעם"), בכיכובם של טילדה סווינטון ואידריס אלבה, הוא פנטזיה מרהיבה המבוססת על אחד הסיפורים המוכרים בעולם – המנורה, הג'יני ושלוש המשאלות. אבל הבמאי האוסטרלי המוערך יצר גרסה יוצאת דופן, יצירתית ומלאת דמיון, תוך שהוא משחק בין ז'אנרים ולא מפסיק להפתיע.  

אמילי הפושעת

בימוי: ג'ון פאטון פורד
| 96 דקות

דרמת פשע המתרחשת על רקע אחת המצוקות החברתיות הגדולות באמריקה – החובות שסטודנטים וסטודנטיות גוררים עימם שנים לאחר הלימודים. הסרט נקרא בשם בעלת חוב שכזו, המתחילה לעבוד ברשת מתוחכמת של הונאות אשראי וסחר במוצרים גנובים. ככל שאמילי מתבקשת לגנוב סחורה יקרה יותר, כך היא גם מוצאת עצמה בסיכון גדול יותר.

האשמה

בימוי: איוואן אטאל
| 138 דקות

צעיר מואשם שאנס צעירה. מיהו הצעיר ומיהי הצעירה? האם הוא אשם או חף מפשע? האם היא הקורבן או שהיא צמאה לנקמה, כפי שטוען הנאשם? והאם האמת אחת היא? חייהם ואמונותיהם של שני הגיבורים, משפחותיהם וחבריהם נקרעים לגזרים לעיני כל בחיפוש אחר האמת. על-פי ספרה של קארין טואיל, "עניינים אנושיים".

דיוויד בואי: Moonage Daydream

בימוי: ברט מורגן
| 140 דקות

סרט שהוא בגדר צפיית חובה לא רק למעריצים ומעריצות של דייוויד בואי. טריפ קולנועי המשלב בין חומרי גלם שונים הקשורים במוזיקאי המנוח: קטעים מהופעות חיות, דימויים הקשורים במקורות ההשראה שלו, ראיונות עימו והקלטות שבהן הוא מהרהר על חייו ופורש את משנתו.

הללויה: לאונרד כהן, מסע, שיר

בימוי: דן גלר, דיינה גולדפיין
| 115 דקות

סרט תיעודי מרתק המשרטט דיוקן של אחד המוזיקאים הגדולים בכל הזמנים דרך השיר המזוהה עימו ביותר, "הללויה". צמד הבמאים בוחן את הקריירה הארוכה והמפותלת של ליאונרד כהן, אבל מקדיש חלק ניכר ממנו למסע הדרמטי שעבר השיר המדובר, החל מדחייתו על-ידי חברת התקליטים ועד לראש מצעדי הפזמונים, בשילוב חומרים נדירים שטרם נחשפו

החומה של ליאונרד ברנשטיין

בימוי: דאגלס טירולה
| 105 דקות

דיוקן תיעודי מרתק של ליאונרד ברנשטיין, מעמודי התווך של המוזיקה הקלאסית במאה ה-20. המנצח והמלחין היהודי האהוב, שעמד בראש התזמורת הפילהרמונית של ניו-יורק, פרץ לתודעה בזכות הופעותיו הטלוויזיוניות, שבהן הנגיש את המוזיקה הקלאסית להמוני הצופים, לצד שורת יצירות מצליחות שכתב ובהן ״סיפור הפרברים".

לא ייאמן, אבל אמיתי

בימוי: קוונטין דופייה
| 74 דקות

אלן ומארי עוברים לגור בפרבר שקט. מחילה מסתורית היוצאת ממרתף ביתם עומדת לשנות את חייהם מקצה לקצה. הבמאי הצרפתי קוונטן דופייה ("ראבר", "עור צבי", "שני גברים וזבוב") מגיש קומדיה אבסורדית יוצאת דופן המלאה בהברקות, שזכתה לשבחי המבקרים מאז בכורתה בפסטיבל ברלין האחרון.

מקנרו

בימוי: ברני דאגלס
| 104 דקות

אייקון הטניס ג'ון מקנרו זכה ללא מעט סרטים על אודותיו. מי שהיה שחקן הטניס מס' 1 במשך ארבע שנים רצופות, והגדיר את תור הזהב של הטניס בקרבות עם ביורן בורג, סיפק לתקשורת אינסוף סקנדלים בשל אופיו המרדני, מזגו החם ולשונו החדה. אבל הסרט התיעודי החדש הזה מצליח להטיל אור חדש על אישיותו של הטניסאי, שמספר את עצמו בגוף ראשון.