סגור
לתכנית החודשית

מרכז המולטימדיה לחקר השואה ע"ש ג'ואן סורסקי קונסטנטינר שבסינמטק ירושלים ומרכז הצפייה ביד ושם גאים להציג את הפרסים, בתרומתם הנדיבה של מיכאלה וליאון קונסטנטינר, במסגרת קטגורית "החוויה היהודית" בפסטיבל הקולנוע הבין-לאומי ירושלים.

פרס אבנר שלו - יו"ר הנהלת יד ושם

מרכז הצפייה של יד ושם, הוא ספרייה דיגיטלית לסרטים בנושא השואה ומרכז מידע בינלאומי בתחום, המעניק את "פרס אבנר שלו", יושב ראש הנהלת יד ושם, לסרט שמביא למסך סיפור ייחודי בנושא השואה ונותן לו ביטוי קולנועי איכותי.

פרס ליה ון ליר

מרכז המולטימדיה ע"ש ג'ואן סוראסקי קונסטנטינר שבסינמטק ירושלים מעניק את "פרס ליה ון ליר"- לסרט שעוסק במורשת יהודית.

אורי זהר חוזר

בימוי: דני רוזנברג, יניב סגלוביץ'
| 70 דקות

עשרות שנים לאחר חזרתו בתשובה שב אורי זהר לביים סרט עלילתי. במרכזו עומד סיפורה של רקדנית מצליחה שמגלה את האמונה ונקרעת, כמו זהר בשעתו, בין עולם התורה לעשייה אמנותית. בסוף הצילומים, בדרך הביתה, זהר יספר לראשונה את סיפורו שלו.

גאולה

בימוי: יוסף מדמוני, בועז יהונתן יעקב
| 104 דקות

מנחם, בעבר סולן כריזמטי של להקת רוק, הוא היום חוזר בתשובה, אב לילדה בת שש. כדי לממן טיפול חדשני ויקר למחלה של בתו, הוא מאחד את להקתו לסיבוב הופעות אחרון.

דבש שחור, שירת חייו של אברהם סוצקבר

בימוי: אורי ברבש
| 76 דקות

סיפורו המדהים של אברהם סוצקבר, משורר וילנאי שהציל כתבי יד יהודיים מידי הנאצים, כתב את ״הימנון השואה״, זכה שסטאלין יתאהב בשיר שלו וישלח מטוס כדי להצילו מלב המלחמה, העיד במשפטי נירנברג והיה לגדול משוררי היידיש במאה ה-20 - ומת באלמוניות בתל-אביב.

הבטחה עם שחר

בימוי: אריק ברבייה
| 131 דקות

דרמה מסעירה המקיפה את כל חייו של הסופר רומן גארי ואת יחסיו המורכבים עם אמו נינה: מילדותו הקשה בפולין של שנות ה-20, דרך נעוריו שטופי השמש בעיר ניס שבדרום צרפת וקורס הטיס באפריקה של מלחמת העולם השנייה, ועד דמי ימיו.

הוליווד של היטלר

בימוי: רודיגר זוכסלנד
| 105 דקות

יצירה דוקומנטרית המבוססת על קטעי ארכיון מסרטים שהופקו בגרמניה בשנים 1933–1945. הסרט דן בהתמסרותה של תעשיית הבידור והקולנוע לדרישות הרייך השלישי, ותוהה על תפקידה הכפול כשופר תעמולה וכמרחב אסקפיסטי.

טרנזיט

בימוי: כריסטיאן פצולד
| 101 דקות

גבר הנמלט מפריז למארסיי ערב הכיבוש הנאצי מאמץ זהות של סופר שהתאבד ופוגש באשה מסתורית המחפשת אחר בעלה האבוד – אותו אדם שאליו הוא מתחזה. סרטו החדש של כריסטיאן פצולד הוא עיבוד לספרה של אנה זגרס מ-1944, הלוקח דמויות מלפני שמונה עשורים וממקם אותן במארסיי של ימינו.

המתרגם

בימוי: מרטין סוליק
| 113 דקות

אדם בן שמונים יוצא להתנקם בקצין אס-אס שרצח את הוריו, ומוצא במקומו את בנו בן השבעים של הקצין, שניתק את קשריו עם אביו. שני הגברים יוצאים למסע מריר-מתוק, ופוגשים עדים למוראות המלחמה שעודם בין החיים.

פרה אדומה

בימוי: ציביה ברקאי-יעקב
| 91 דקות

בני בת ה-17 חיה לבדה עם אביה בהתנחלות בסילואן שבמזרח ירושלים. ככל שאביה שוקע בתוכניות לבניין בית המקדש השלישי  – היא מתקרבת ליעל, בת שירות לאומי שהכירה. הקשר בינה לבין אביה מתחיל להיסדק.

שאבעס כלה

בימוי: עליזה חנוביץ'
| 15 דקות

לאלקה קשה להתמודד עם נישואיה המתקרבים של חברתה הטובה דניאלה. באירוע "שבת הכלה" שלה היא מנסה להוכיח לה שהיא עדיין זקוקה לה, ולוּ בזכות הידע הרב שיש לה בכל הקשור לתשמישי מיטה.

סרטים ישראליים קצרים – תכנית 1

שחור על לבן

בימוי: ספייק לי
| 128 דקות

תחילת שנות ה-70. משטרת קולורדו קולטת שוטר אפרו-אמריקאי צעיר. כשהוא נתקל במודעה של הקו-קלוקס-קלאן, הוא מחליט ליצור קשר עם המפרסמים – ומה שמתחיל כהלצה מתגלגל למבצע המאפשר למשטרה להסתנן לשורות הארגון הגזעני. סרטו החדש של ספייק לי, שזכה בפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן.