סגור
לתכנית החודשית

מאסטרים

הסרטים החדשים של הבמאים הנודעים והמשפיעים ביותר בעולם הקולנוע

12 ימים

בימוי: ריימונד דפרדון
| 87 דקות

הדוקומנטריסט הענק ריימונד דפרדון נכנס למחלקה פסיכיאטרית ועוקב אחר הליך שבמסגרתו פציינטים שאושפזו בכפייה עוברים שימוע בפני שופט שאמור לקבוע אם הם זכאים לשחרור. יצירת תעודה מרגשת שהוקרנה בפסטיבל קאן.

24 פריימים

בימוי: עבאס קיארוסטמי
| 120 דקות

סרטו האחרון של עבאס קיארוסטמי, הקולנוען הענק שהלך לעולמו לפני כשנה. יצירה פיוטית ומרגשת הנפרשת על פני 24 פרקים שכל אחד מהם מורכב מתצלום או ציור שסביבו יצר קיארוסטמי התרחשות כלשהי בשלל אמצעים קולנועיים.

אני לא מאדאם בובארי

בימוי: פנג שיאוגנג
| 128 דקות

פנג שיאוגנג, מגדולי הקולנוענים באסיה כיום, מגיש סאטירה נוקבת שגרפה את הפרס הגדול ואת פרס השחקנית בפסטיבל סן-סבסטיאן. בת כפר יוצאת לטהר את שמה ולהיאבק ברשויות לאחר שבעלה הותיר אותה עגונה והוציא דיבתה ברבים.

אתה ושלך

בימוי: הונג סאנג-סו
| 86 דקות

אשף הקולנוע הקוריאני הונג סאנג-סו מתכתב עם "תשוקה אפלה" של לואיס בוניואל ומגיש מעשייה קולנועית שנונה ואבסורדית על גבר החושד כי בת זוגו מתהוללת בלילות עם גברים אחרים, עד שמתבהר כי נקלענו למשחק של כפילות. זוכה פרס הבימוי בסן-סבסטיאן. 

ז'נט, ילדותה של ז'אן דארק

בימוי: ברונו דומון
| 105 דקות

סיפור ילדותה של ז'אן ד'ארק בסרטו המוזיקלי של ברונו דומון ("מפרץ ההיעלמות"), שהוקרן בפסטיבל קאן. זהו עיבוד קולנועי נועז ולא שגרתי ליצירתו של שארל פגי בפרט ולמיתוס של המצביאה האיקונית ששחררה את צרפת מהכיבוש האנגלי בכלל.

מאהב ליום אחד

בימוי: פיליפ גארל
| 76 דקות

צעירה פריזאית מתדפקת שבורת לב על דלתו של אביה בעקבות פרידה קשה. לצד קבלת הפנים החמימה מצפה לה הפתעה: חברתו החדשה של האב היא סטודנטית בת גילה. סרטו החדש של הבמאי הצרפתי המוערך פיליפ גארל, שהוקרן זה עתה בפסטיבל קאן. 

נפאלם

בימוי: קלוד לנצמן
| 100 דקות

סרטו החדש של במאי התעודה הענק קלוד לנצמן, שהוקרן בבכורה בפסטיבל קאן, לוקח אותנו אל קוריאה-הצפונית, אל שנת 1958, אל מפגש אקראי אך משנה חיים בין גבר צרפתי צעיר לבין אחות מבית החולים של הצלב האדום בפיונגיאנג.

נפש עדינה

בימוי: סרגיי לוזניצה
| 143 דקות

אשה המקבלת חבילה שמיועדת לבעלה הכלוא מחליטה לנסוע לבית הסוהר המרוחק ונקלעת לאודיסאה אבסורדית בלב המאפליה הרוסית. סרטו החדש של סרגיי לוזניצה הוא אלגוריה נוקבת על רוסיה של ימינו – יצירה שאפתנית, תובענית ומתגמלת כאחד.

הסדנה

בימוי: לורן קנטה
| 113 דקות

דרמה ריאליסטית המתרחשת בעת סדנת כתיבה בדרום צרפת, ובמרכזה התנגשות בין סופרת מתח ותיקה המנחה את הכותבים הצעירים לבין אחד המשתתפים, שמרתיע ומרתק אותה בו זמנית. סרט על כוחן של מילים מאת הבמאי לורן קנטה ("בין הקירות").

הפרא

בימוי: אמט אסקלנטה
| 100 דקות

שגרת יומה של משפחה בעיר מקסיקאית קטנה מופרת כאשר זרה מסתורית מגיעה למקום ומשכנעת אותם כי בבקתה מבודדת ביער הסמוך שוכן הפתרון לכל בעיותיהם. סרטו הרביעי של הבמאי המוערך אמט אסקלנטה, שזיכה אותו בפרס הבימוי בפסטיבל ונציה האחרון.

הרוחות של ישמעאל

בימוי: ארנו דפלשן
| 114 דקות

סרטו החדש של ארנו דפלשן, שהיה סרט הפתיחה של פסטיבל קאן 2017. ישמעאל הוא במאי קולנוע במקצועו, והנה גם בחייו האישיים מתרקמת לה עלילה קולנועית: עליו לבחור בין האשה שבחייו ובין אהובה נושנה השבה במפתיע לאחר שנעלמה לשני עשורים.