סגור
לתכנית החודשית

מאסטרים

הסרטים החדשים של הבמאים הנודעים והמשפיעים ביותר בעולם הקולנוע

אור

בימוי: ברברה אלברט
| 97 דקות

דרמה תקופתית עטורת פרסים בהשראת סיפורה יוצא הדופן של פסנתרנית הלוקה בעיניה, וינאית בת המאה ה-18. כשהגיבורה מריה נשלחת לטיפול פורץ דרך אצל פיזיקאי מסתורי, היא נוכחת לגלות כי מראה הדברים לא תמיד חושף את טבעם האמיתי.

בחדר שלי

בימוי: אולריך קוהלר
| 119 דקות

צלם ברלינאי בן 40 נהנה להתהולל, אך סובל מריקנות עיקשת. כאשר הוא מתעורר בוקר אחד ומגלה כי הוא האדם האחרון בעולם, הוא נאלץ לשנות מעט את הרגליו. יצירה שאפתנית בעלת מגע קומי מענג, המותחת ביקורת על החברה המערבית המודרנית.

בית | מכתב לידיד בעזה

בימוי: עמוס גיתאי
| 86 דקות

לפנינו שני סרטים של עמוס גיתאי: הראשון (בית) הוא יצירה קאנונית שהופקה לפני ארבעה עשורים וזכתה השנה לעותק מחודש, והשני (מכתב לידיד בעזה)  מוצג כעת בבכורה עולמית. הצפייה בשני הסרטים העומדים בשני קצוות יצירתו של גיתאי מחדדת את נקודת המבט המקורית והמרתקת שלו לאורך השנים על הסכסוך הישראלי-פלסטיני. 

גבולות העולם

בימוי: גיום ניקלו
| 103 דקות

1945, חבל הודו-סין. רובר, חייל צרפתי, ניצל בנס מתקיפה ברוטלית שבמהלכה נהרג אחיו. הוא מחליט לצאת למסע נקמה באחד ממפקדי הצבא הווייטנאמי, אך פגישה עם צעירה מקומית זורעת בו ספק. סרטו החדש של גיום ניקלו, בכיכובם של גספר אוליאל וז'ראר דפארדייה.

דונבאס

בימוי: סרגיי לוזניצה
| 121 דקות

בדונבאס שבמזרח אוקראינה מתחוללת מלחמה פרועה ואלימה שמאפשרת גם לכנופיות עצמאיות לפרוק עול. ברקע, שופרי התעמולה אינם פוסקים לרגע ממלאכתם. סרטו החדש של הבמאי המוערך סרגיי לוזניצה ("נפש עדינה"), זוכה פרס הבימוי של מסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן האחרון.

יומן מחשבות

בימוי: אורסולה מאייר
| 70 דקות

מורה לספרות מטילה משימה שגרתית על תלמידיה: לערוך יומן שבועי. היא אינה מצפה שאחד הנערים יתעד פשע נתעב שבסופו שני הוריו מוצאים את מותם. האירוע מעלה תהיות מוסריות באשר לגבולות האמנות – והפדגוגיה.

מכתוב אהובתי: פרק ראשון

בימוי: עבדלטיף קשיש
| 175 דקות

צרפת, 1994. תסריטאי צעיר שב לעיירת הולדתו כדי לבלות בה את הקיץ. הוא נע בין החופים המוזהבים לברים השוקקים, ונאלץ להתמודד עם תשוקות ורגשות שצפים לאורך הדרך. סרטו החדש של עבדלטיף קשיש ("כחול הוא הצבע החם ביותר") הוא יצירה נועזת שלא ניתן להתיק ממנה את העיניים.

נשמות אבודות

בימוי: ואנג בינג
| 496 דקות

סרטו של הבמאי הסיני ואנג בינג מפגיש אותנו עם הניצולים ממחנות הכפייה שהוקמו בסין בסוף שנות ה-50 והובילו למותם של אינספור "ימנים קיצוניים" שסומנו על ידי המפלגה הקומוניסטית. יצירה מונומנטלית באורך שמונה שעות שהוקרנה בפסטיבל קאן וזכתה לשבחי המבקרים. מוקרן בשני חלקים.

עשב

בימוי: הונג סאנג-סו
| 66 דקות

בקצה סמטה נידחת בסיאול ניצב בית קפה שיושביו שקועים בשיחות פרטניות. ככל שהשעות נוקפות, יושבי השולחנות מתחילים להכיר ולהתערבב זה עם זה. אשה אחת מתצפתת עליהם, ומעלה את מחשבותיה על הכתב. סרטו החדש של אשף הקולנוע הקוריאני העצמאי הונג סאנג-סו.

Mug

פנים

בימוי: מלגורז'טה שומובסקה
| 91 דקות

חובב מטאל פרוע המתגורר עם משפחתו באחת הפרובינציות של פולין מתפרנס כפועל באתר בנייה שבו מוקם פסל אימתני של ישו. תאונת עבודה מבהילה מאלצת אותו לעבור השתלת פנים – דבר שמטלטל לחלוטין את עולמו וחושף את הפנים האמיתיות של סובביו. זוכה הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל ברלין.

קליימקס

בימוי: גספר נואה
| 96 דקות

חבורה של רקדנים נאספת לשלושה ימים של חזרות במבנה מבודד. בלילה האחרון הם עורכים מסיבה סוערת, אך בהדרגה המצב מתחיל לצאת משליטה ורחבת הריקודים הופכת למקום האפל ביקום. סרט חדש ועטור שבחים של גספר נואה ("בלתי הפיך"), הילד הרע של הקולנוע הצרפתי.

תיהנו, תאהבו ורוצו מהר

בימוי: כריסטוף הונורה
| 132 דקות

ז'אק, סופר פריזאי שחלה באיידס, פוגש בארתור הצעיר, והשניים מתאהבים: עבור האחד זוהי אהבה ראשונה, אך עבור האחר תהיה זו אהבתו האחרונה. סרטו החדש של כריסטוף הונורה ("שירי אהבה"), שזכה לשבחי הביקורת בפסטיבל קאן האחרון, הוא יצירה מסעירה ומרגשת עם הופעות משחק יוצאות דופן.

תלמה

בימוי: יואכים טרייר
| 116 דקות

סטודנטית מופנמת שהתחנכה בסביבה דתית נאלצת להתמודד עם התעוררות מינית המקנה לה כוחות-על טלה-קינטיים. עליה ללמוד כיצד לשלוט ביכולותיה הפרועות לפני שיהיה מאוחר מדי. סרטו החדש של יואכים טרייר ("אוסלו, 31 באוגוסט") הוא יצירה מסוגננת המצולמת לעילא ומבוימת ביד אמן חדה ומדויקת.