סגור
לתכנית החודשית

סינמאניה

קולנוע תיעודי על קולנוע

אתה לא מכיר אותי

בימוי: ג'פרי מקהייל
| 94 דקות

עם יציאתו ב-1995 זכה סרטו של פול ורהובן "נערות שעשועים" לבוז גורף מהקהל ומהמבקרים. אבל כמה שנים לאחר מכן החלה הדרמה הארוטית לצבור עניין ואוהדים. דוקו המציג את מסע הגאולה של "נערות שעשועים" ממעמד של פלופ נודע לשמצה לקלאסיקת קאלט מהדהדת.

מה שהיא אמרה: האמנות של פולין קייל

בימוי: רוב גארוור
| 95 דקות

דיוקן תיעודי מרתק של פולין קייל, מבקרת הקולנוע האגדית שכתבה ב"ניו־יורקר" ונודעה בסגנונה החריף והדעתני. במשך שלושה עשורים היתה קייל מבקרת הקולנוע החזקה, השנונה והמשפיעה ביותר בארצות־הברית. הביקורות שכתבה חרצו הצלחות וכשלונות של סרטים רבים מספור.

הנוסע השמיני: מקורות

בימוי: אלכסנדר פיליפ
| 95 דקות

סרט תיעודי החושף את מקורותיו של "הנוסע השמיני", הנטועים בין השאר במיתולוגיות של יוון ומצרים, בכתביו של ה"פ לאבקרפט ובעבודותיו של פרנסיס בייקון. הדוקומנטריסט המיומן אלכסנדר פיליפ ("78/52") בוחן כיצד המוחות האדירים שעבדו על הסרט שיתפו פעולה באופן סימביוטי והצליחו לגעת באופן כה מזוקק ואפקטיבי בלא־מודע הקולקטיבי שלנו.

עושים גלים: אמנות הסאונד הקולנועי

בימוי: מידג' קוסטין
| 94 דקות

סרט תיעודי המעניק את הכבוד הראוי לחלקו של הפסקול בעיצוב החוויה הקולנועית. הסרט עוקב אחר מעצבי הפסקול המכוננים בתולדות הקולנוע, משלב קטעים מסרטים שהפכו לאבני דרך בתחום וכולל ראיונות עם במאים בולטים דוגמת סטיבן ספילברג, דייוויד לינץ' וכריסטופר נולאן.

קומדיה רומנטית

בימוי: אליזבת סנקי
| 79 דקות

סרט תיעודי המבקש לחצוב מבעד לפני השטח של ז'אנר הקומדיה הרומנטית כדי להבין טוב יותר את האופן שבו מתבוננת התרבות שלנו על אהבה, מערכות יחסים ורומנטיקה. הבמאית אליזבת סנקי בוחנת את העבר, ההווה והעתיד של הז'אנר, ונעזרת לשם כך בשורה ארוכה של כותבים, שחקנים וקולנוענים.