סגור
לתכנית החודשית

קולנוע תיעודי על קולנוע

בוניואל: קולנוען סוריאליסטי

בימוי: חוויאר אספדה
| 83 דקות

בזכות יצירות מכוננות כמו "כלב אנדלוסי", "תור הזהב", "יפהפיית היום" ו"סוד הקסם הבורגני", לואיס בוניואל נחשב לנושא הדגל של הקולנוע הסוריאליסטי. הדוקומנטריסט הספרדי חוויאר אספדה יוצא למסע בעקבות האבולוציה של בוניואל ומגיש סרט תעודה יוצא דופן המקיף את חייו ועבודתו של גאון קולנוע יחיד במינו.

הופר/וולס

בימוי: אורסון וולס
| 130 דקות

הסרט שלפנינו חושף לראשונה שיחה אינטימית מ-1970 בין שתי אגדות קולנוע – דניס הופר, שבאותם ימים רכב על גבי ההצלחה המסחררת של "אדם בעקבות גורלו", ואורסון וולס, האיקונוקלסט הנצחי, שמתפקד כאן כמראיין שקולו הסמכותי נשמע אך נותר בצד שמאחורי המצלמה. דיאלוג בין שני אמנים יוצאי דופן ששינו את פני הקולנוע.

הילד היפה ביותר בעולם

בימוי: כריסטינה לינדסטרום, כריסטיאן פטרי
| 93 דקות

בשנת 1970 יצא הבמאי האיטלקי לוקינו ויסקונטי למסע חיפושים אחר ילד יפה תואר שיגלם תפקיד מפתח בעיבודו הקולנועי ל"מוות בוונציה", הרומן של תומאס מאן. עם הגיעו לסטוקהולם גילה ויסקונטי את ביורן אנדרסון – נער ביישן בן 15 שיהפוך בן לילה לכוכב בינלאומי. הסרט התיעודי שלפנינו חוזר אל אנדרסון 50 שנה לאחר מכן ומתחקה אחר השתלשלות חייו יוצאי הדופן.

משפחת רוסליני

בימוי: אלסנדרו רוסליני
| 90 דקות

רוברטו רוסליני, הבמאי האיטלקי הנודע, עמד בראש משפחה בלתי שגרתית שכללה, בין היתר, את כוכבת הקולנוע אינגריד ברגמן, שהיתה אשתו השנייה, ואת בתם, השחקנית המוערכת איזבלה רוסליני. אלסנדרו רוסליני, נכדו הבכור של הבמאי, החליט לשרטט דיוקן תיעודי המקיף את חייהם יוצאי הדופן, שצלו של המאסטר לא מרפה מהם עד היום.