סגור
לתכנית החודשית

עיתונאי הארץ מארחים

במעמד המפיק סול בונדי. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה בהנחיית העיתונאית שירה מייקין, הארץ

עכביש קדוש

בימוי: עלי עבאסי
| 117 דקות

זאר אמיר איברהימי זכתה בפרס השחקנית בפסטיבל קאן על הופעתה המחשמלת במותחן המרתק הזה של עלי עבאסי ("גבול"), המבוסס על סיפור אמיתי. איברהימי מגלמת עיתונאית היוצאת בעקבות רוצח סדרתי המחסל נשים שעובדות בתעשיית המין, וכדי ללכוד אותו ולמצות עימו את הדין היא נאלצת להילחם גם בפטריארכליות ובמיזוגניה של הממסד האיראני.

במעמד הבמאי איוואן אטאל והשחקנים שרלוט גינסבורג ובן אטאל. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה בהנחיית העיתונאית שני ליטמן, הארץ

האשמה

בימוי: איוואן אטאל
| 138 דקות

צעיר מואשם שאנס צעירה. מיהו הצעיר ומיהי הצעירה? האם הוא אשם או חף מפשע? האם היא הקורבן או שהיא צמאה לנקמה, כפי שטוען הנאשם? והאם האמת אחת היא? חייהם ואמונותיהם של שני הגיבורים, משפחותיהם וחבריהם נקרעים לגזרים לעיני כל בחיפוש אחר האמת. על-פי ספרה של קארין טואיל, "עניינים אנושיים".

במעמד הבמאי אמרה קאיס. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה בהנחיית העיתונאי בני ציפר, הארץ

הנמר האנטולי

בימוי: אמרה קאיס
| 108 דקות

במשך 22 שנה מנהל פיקרט את גן החיות העתיק ביותר בטורקיה. כמו מוסדות רבים, גם המוסד שלו עומד בפני הפרטה, אך התהליך נתקל במכשול: הנמר האנטולי הישיש, מין בסכנת הכחדה, המוגן על-פי חוק. בערב ראש השנה, אחרי שלגם כמה כוסות, מגלה פיקרט את הנמר ללא רוח חיים ומחליט לספר שהוא נמלט, אבל העניינים יוצאים מכלל שליטה.

במעמד הבמאי פולקר שלנדורף. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה בהנחיית העיתונאית נטע אחיטוב, הארץ

בורא היערות

בימוי: פולקר שלנדורף
| 87 דקות

המאסטר הגרמני פולקר שלנדורף ("תוף הפח") מתנסה לראשונה בעשייה תיעודית. הסרט עוקב אחר טוני רינודו, אגרונום אוסטרלי שחי באפריקה במשך כמה עשורים, פיתח שיטה ייחודית לגדל עצים במחוזות שוממים ולהיאבק בתהליך בירוא היערות, ובתוך כך שיפר את חייהם של מיליוני אנשים ביבשת המוזנחת ביותר בעולם.