סגור
לתכנית החודשית

פנורמה

יצירות קולנוע עטורות שבחים מרחבי העולם

אש האהבה

בימוי: שרה דוסה
| 93 דקות

מאז פסטיבל סאנדנס, הפך "אש האהבה" לאחד מסרטי התעודה המדוברים של השנה. במשך 25 שנה טיפסו קטיה ומוריס קראפט אל תוך לבם של הרי געש מתפרצים כדי להתקרב ככל האפשר לענני האפר, מפלי הבוץ ונהרות האש, תוך שהם מאזינים לפעימות לבו של כדור הארץ. סיפורם המדהים מובא בקריינות של מירנדה ג'ולי, על רקע תמונות וצלילים שכאילו נלקחו מעולם אחר.  

בייביסיטר

בימוי: מוניה שוקרי
| 87 דקות

קומדיה אקסצנטרית המשלבת דיאלוגים סופר-מהירים עם שפה קולנועית לא שגרתית. סדריק, גבר מאצ'ואיסטי המושעה ממקום עבודתו, מחליט לאחד כוחות עם אחיו ולכתוב ספר שבו יכו השניים על כל חטאיהם המיזוגניים. אלא שאז מגיעה איימי, השמרטפית החדשה, צעירה מסתורית ופרובוקטיבית, וטורפת את כל הקלפים.

האוסוויץ

בימוי: אוקה הוכנדייק
| 71 דקות

זה כמה עשורים שלוס אינה יוצאת מדירתה. מדי לילה שב חלום הבלהות שבו היא אינה מצליחה לאתר את ביתה – הדהוד של חוויותיה כילדה בזמן מלחמת העולם השנייה. בתה של לוס, הבמאית אוקה הוכנדייק, נעזרת בהקלטות של שיחות טלפון ובמצלמות מעקב בבית האם כדי לשרטט דיוקן מרגש של אשה מרשימה שהשואה היא חלק בלתי נפרד משגרת יומה. 

זיארה

בימוי: סימון ביטון
| 99 דקות

סרטה החדש של סימון ביטון ("חומה", "רייצ'ל") הוא גם האישי ביותר שלה. היא מזמינה את הצופים לעלות לרגל למולדתה, מרוקו, שם היא בוחנת את שורשיה באמצעות שיטוט בין שורה של אתרים – מוקדי עלייה לרגל הקדושים ליהודים, שנשמרים עד היום בידי התושבים המוסלמים. היא פוקדת את הקברים, את בתי־הכנסת ואת המוזיאונים, מקזבלנקה ועד לשלל כפרים מרוחקים.

כיכר הקתדרלה

בימוי: אבנר בן-נאים
| 94 דקות

חייה המושלמים של אליסיה ספגו מהלומה אנושה לאחר שבנה בן השש נהרג בתאונה. האבל ורגשות האשמה מציפים אותה, והיא מחליטה לעבור לדירה ברובע העתיק של פנמה סיטי – מובלעת בורגנית המוקפת שכונות עוני. מדי יום היא הודפת את צ'יף, נער בן 13 שמתעקש לטפל ברכב שלה. עד שערב אחד מגיע הנער אל פתח דירתה כשהוא פצוע מיריית אקדח.

הלילה של ה-12

בימוי: דומיניק מול
| 115 דקות

תעלומת רצח אכזרי ושרירותי של נערה הופכת למקרה לא מפוענח אותו חוקר בלש משטרה במשך שנים ארוכות. הבמאי דומיניק מול ממשיך לבחון את הנפש הגברית. בלי אירוניה הוא מתקרב אל קצה התהום ומגיש מותחן אפל וחרישי.

עדינה

בימוי: לזלו צ'ויה, אנה נמש
| 92 דקות

עדינה היא ספורטאית מקצועית בתחום פיתוח הגוף, והיא תעשה הכל כדי לזכות באליפות העולם. את החלום הזה היא חולקת עם אדם, בן־זוגה והמאמן הקשוח שלה, שמפקח בקפידה על אורח חייה ועל התפריט שלה. אבל ההוצאות הגדולות על סטרואידים ותוספי תזונה מאלצות אותה להשתמש בגופה בדרכים אחרות. 

ציפורי הלילה

בימוי: מיכאל הרס
| 111 דקות

באחד מתפקידיה הקולנועיים הטובים ביותר, שרלוט גינסבורג מגלמת אשה שנישואיה מגיעים לקצם. היא מתחילה לעבוד כעוזרת הפקה בתוכנית הרדיו האהובה עליה, המתבססת על שיחות ליליות עם נשמות אבודות למיניהן. נוסף לקשר הרדיופוני, היא אוספת לביתה נשמה תועה שכזו – צעירה שתשנה את חייה ואת חייהם של בני ביתה. 

ציפורים שיכורות

בימוי: איוואן גרבוביץ
| 105 דקות

גבר צעיר נמלט דרך המדבריות של מקסיקו ונוחת בקוויבק, שם הוא מוצא עבודה בחוות גידולי שדה. בעל החווה, גבר עב בשר וחסר סנטימנטים, מחזיק את עובדיו קצר. יחסיו עם אשתו דועכים, בתם המתבגרת של השניים מחפשת ריגושים, ופתילי העלילה האלו עתידים להתלכד לבסוף לאור אפל. סרטו השני של איוואן גרבוביץ, שנבחר לייצג את קנדה בתחרות האוסקר.

צל התעתועים

בימוי: ז'ואאו פדרו רודריגז
| 67 דקות

ברגעי חייו האחרונים, נזכר מלך פורטוגל בסיפור המכונן של נעוריו. הממלכה התמודדה באותם ימים עם שריפות ענק, והנסיך הצעיר אלפרדו החליט להתגייס לשורות לוחמי האש ולסייע במאבק הלאומי. שם, בתחנת הכיבוי, בין שלל גברים מסוקסים ומפקדת קשוחה, יממש הגיבור שלנו את תשוקותיו הכמוסות וימצא את אהבת חייו. 

חף מפשע

בימוי: לואי גארל
| 99 דקות

סילבי, אשה בשנות ה־60 לחייה, עובדת כמורה לתיאטרון בבתי־כלא. כשבנה אבל (לואי גארל) מגלה שבכוונתה להתחתן עם אסיר מהחוג שלה, שעתיד להשתחרר בקרוב, הוא מפקפק באמינותו וביושרו של אביו החורג העתידי. יחד עם חברתו הטובה ביותר, קלמנס (נעמי מרלן), הוא יעשה הכל כדי להגן על אמו.