סגור
לתכנית החודשית

קלאסיקות

עותקים חדשים ומשוחזרים של יצירות מופת בלתי נשכחות

2001: אודיסיאה בחלל

בימוי: סטנלי קובריק
| 164 דקות

יצירת המופת של סטנלי קובריק מ-1968 עוקבת אחר מסעם של שני אסטרונאוטים ומחשב-על לעבר כוכב הלכת צדק בעקבות סימני חיים. עותק משוחזר חדש שהוצג לראשונה בפסטיבל קאן האחרון על ידי הבמאי כריסטופר נולאן לרגל חגיגות היובל ליציאת הסרט.

hal

האל

בימוי: איימי סקוט
| 90 דקות

סרט תיעודי המעלה על נס את יצירתו של הקולנוען האמריקאי האל האשבי, המספק הצצה לחייו האישיים ולסגנון הייחודי שהנחיל לו את הישגיו בהוליווד – אך גם הביא לנפילתו. בהשתתפות יוצרים ושחקנים מן השורה הראשונה.

הוליווד של היטלר

בימוי: רודיגר זוכסלנד
| 105 דקות

יצירה דוקומנטרית המבוססת על קטעי ארכיון מסרטים שהופקו בגרמניה בשנים 1933–1945. הסרט דן בהתמסרותה של תעשיית הבידור והקולנוע לדרישות הרייך השלישי, ותוהה על תפקידה הכפול כשופר תעמולה וכמרחב אסקפיסטי.

החוק הקדמון

בימוי: אוואלד אנדרה דופונט
| 135 דקות

בנו של רב משטעטל גליציאני חולם להיות שחקן. הוא מצטרף ללהקת תיאטרון נודדת ונעשה לאחד מכוכבי התיאטרון הגדולים של וינה, אך הצלחתו אינו מוחה את תחושות האשם והגעגועים הביתה. סרט אילם נדיר שזכה לעותק משוחזר חדש שהוצג לראשונה בפסטיבל ברלין האחרון.

החיים על פי אגפא

בימוי: אסי דיין
| 100 דקות

לאורך לילה אחד, כל הסממנים המיתולוגיים של החברה הישראלית מתנקזים לפאב תל-אביבי קטן שהוא מעין מיקרוקוסמוס של ההוויה הישראלית בראשית שנות ה-90. סרטו עטור הפרסים של אסי דיין בעותק משוחזר חדש שהוצג לראשונה בפסטיבל ברלין האחרון.

טעם של תה ירוק מעל אורז

בימוי: יאסוז'ירו אוזו
| 115 דקות

בטוקיו של שנות ה-50, בת למשפחה מבוססת מתחילה למאוס בחיי הנישואים שלה ובבעל שאירגן לה אביה, המרוכז בעיקר בעבודתו. יאסוז'ירו אוזו הענק ("סיפור טוקיו") מגיש יצירה מעודנת הגדושה באבחנות על חיי הנישואים. עותק משוחזר שהוצג לראשונה בפסטיבל ונציה האחרון.

המאה ה-20 שלי

בימוי: אילדיקו אניידי
| 105 דקות

יצירה סוריאליסטית המדלגת בין אירועים היסטוריים לבין סיפורן של שתי תאומות שהופרדו בלידתן, שנפגשות 20 שנה לאחר מכן על האוריינט אקספרס – האחת אשה אמידה, האחרת אנרכיסטית הדוגלת במאבק אלים. עותק משוחזר של הסרט, שנוצר ב-1989 וזכה במצלמת הזהב בקאן.

העגורים עפים

בימוי: מיכאיל קאלטוזוב
| 95 דקות

לאחר שארוסה בוחר להתנדב לשורות הצבא ונשלח לחזית, אשה צעירה נאלצת להמשיך בשגרת יומה על רקע מלחמת העולם השנייה, ולהמתין לסימן חיים. יצירת המופת הסובייטית של מיכאיל קאלטוזוב, שזכתה בדקל הזהב ב-1958, בעותק משוחזר שהוצג זה עתה בפסטיבל קאן.

עלובי החיים

הוגו – פסקור – זיז'ל
| 381 דקות

ספרו הנודע של ויקטור הוגו מתעורר לחיים באמצעות רסטורציה דיגיטלית מרהיבה לסרטו של הנרי פסקור מ-1925, עיבוד מקיף ומרשים המדגיש את עוצמתו של הקולנוע האילם בעזרת עיצוב אמנותי מוקפד, צילום מרשים ומשחק אקספרסיבי משובח. הסרט יוקרן לצד מוסיקה חיה פרי ידיו של המלחין והפסנתרן הצרפתי המוערך ז'אן-פרנסואה זיז'ל.