סגור
לתכנית החודשית

תחרות בינלאומית

פרס קרן משפחת ווילף לסרט הבינלאומי הטוב ביותר

1945

בימוי: פרנץ טורוק
| 91 דקות

יצירה קולנועית רבת עוצמה הלוקחת אותנו אל כפר הונגרי קטן באוגוסט 1945. אווירת החג שפשטה לקראת חתונת בת הפקיד נעכרת שעה ששני יהודים חרדים מופיעים בתחנת הרכבת ובידיהם ארגז מסתורי. בכפר מתפשט החשש: האם הגיעו כדי לדרוש את ירושתם החוקית?

אדם של יושרה

בימוי: מוחמד רסולוף
| 117 דקות

דרמה רבת עוצמה שזכתה בפרס הראשון במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן. שגרת חייו של חקלאי בכפר מבודד בצפון איראן מופרת בידי תאגיד מושחת המנהל קשרים הדוקים עם הרשויות ומנסה להשתלט על כל היבט של החיים באזור.

אנה, אהובתי

בימוי: קלין פטר נצר
| 127 דקות

סיפור אהבתם של טומא ואנה נולד בחוג לספרות באוניברסיטה אך נחבט במהרה דרך חרדותיה שלה, התנגדות אביו לקשר וכניעתה ההדרגתית של האינטימיות לניכור. הסרט הוקרן בפסטיבל בברלין וזכה בפרס אלפרד באואר לחדשנות קולנועית.

האשה שעזבה

בימוי: לאב דיאז
| 227 דקות

הזוכה הגדול של פסטיבל ונציה האחרון. לאחר 30 שנות מאסר מזוכה הוראסיה מהפשע שבגינו הואשמה ומשתחררת מהכלא. היא יוצאת לחפש את משפחתה, ובמיוחד את בנה, אך אישיותה הנדיבה נרמסת בידי יצרים של נקמה.

גבריאל וההר

בימוי: פליפה גמראנו-ברבוסה
| 127 דקות

במסגרת טיול של שנה ברחבי העולם מגיע צעיר ברזילאי לאפריקה כשהוא נחוש לגלות את היבשת השחורה במהלך 70 הימים שלפניו, הכוללים גם ביקור מסעיר אך טעון של בת זוגו. אפוס קולנועי מרתק שהוקרן בשבוע הביקורת בפסטיבל קאן וזכה בשני פרסים.

גוד טיים

בימוי: ג'וש ספדי, בני ספדי
| 100 דקות

אהבת אחים עומדת למבחן כששוד בנק שהסתבך הופך למסע לילי כאוטי ודחוס ברחובות ניו-יורק. סרטם המבריק של האחים ספדי, שהוקרן בפסטיבל קאן האחרון, מציג הופעה מחשמלת של רוברט פטינסון בתפקיד הראשי.

חיי אשה

בימוי: סטפן בריזה
| 119 דקות

בצרפת של המאה ה-19, חייה של אצילה צעירה ואופטימית נקלעים לתהליך ארוך של התפכחות דואבת במיוחד. עיבוד קולנועי רגיש ויפהפה של סטפן בריזה ("ערכו של אדם") לרומן של גי דה-מופאסאן. זוכה פרס הביקורת הבינלאומית בפסטיבל ונציה.

מאהב כפול

בימוי: פרנסואה אוזון
| 107 דקות

טיפול פסיכולוגי הופך למערכת יחסים הצופנת סוד כפול בדרמה הסוערת של פרנסואה אוזון. אשף הקולנוע הצרפתי שב לשתף פעולה עם כוכבת סרטו "צעירה ויפה", מארין ואכט, ומצוות אותה עם ג'רמי רנייה לחקירת הקשר בין תשוקה ואופל. מוגבל לצפייה מגיל 18+

מערבון

בימוי: ולסקה גריסבך
| 119 דקות

חבורה של פועלי בניין מגרמניה נשלחת לבצע עבודות בנייה בכפר נידח בבולגריה. דרמה נטורליסטית שזכתה לשבחי המבקרים בפסטיבל קאן, המציגה דיוקן מרתק של גבריות לצד שאלות על תרבות המערב ויחסיה עם תרבויות אחרות.

משפחתי המאושרת

בימוי: ננה אקבטימישווילי, סימון גרוס
| 119 דקות

מנאנה, מורה גיאורגית בת 52, מואסת במציאות חייה. היא שוכרת דירת יחיד ונפרדת מבית הוריה, בעלה וילדיה. ברקע, מכריה המבולבלים נותרים לתהות מדוע עזבה והאם תשוב. סרט שנע בין כובד ראש לחיוך בטבעיות ראויה לשבח.

על החוף, בלילה, לבד

בימוי: הונג סאנג-סו
| 104 דקות

יונג-הי, אמנית צעירה המנהלת מערכת יחסים סבוכה עם במאי קולנוע נשוי, מגיעה לביקור בעיר זרה. עד כמה חשובה האהבה בחיי האדם? היא מבקשת לדעת. סרטו החדש של המאסטר הקוריאני הונג סאנג-סו, שגרף את פרס השחקנית בפסטיבל ברלין.

הפיתוי

בימוי: סופיה קופולה
| 93 דקות

בימי מלחמת האזרחים האמריקאית, חייל פצוע מוצא מקלט בפנימייה לנשים ומעורר מערבולת של יצרים. סרטה העשיר בכוכבים, רגשות ופרטים של סופיה קופולה ("חמש ילדות יפות"), זוכת פרס הבימוי בתחרות הרשמית של פסטיבל קאן לשנת 2017.