סגור
לתכנית החודשית

אגם האווזים הפראי

בימוי: דיאו ינאן
| 113 דקות

גנגסטר במנוסה מקריב הכל כדי להציל את משפחתו. הוא מסתייע באשה מסתורית בעת שהשוטרים והפושעים דולקים בעקבותיו. סרטו החדש של דיאו ינאן ("פחם שחור, קרח דק") הוא פילם נואר מסוגנן השואב השראה מקלאסיקות הוליוודיות ומשתמש בז'אנר כדי ליצור דיוקן אפל של סין המודרנית.

האדמה מתחת לרגלייך

בימוי: מארי קרויצר
| 108 דקות

יועצת עסקית צעירה ומצליחה מנסה לתמרן בין קריירה תובענית לטיפול באחותה הלוקה בנפשה, ובהדרגה מתחילה לאבד שליטה על חייה. דרמה שהוקרנה בפסטיבל ברלין, המבוימת ביד בטוחה ולוקחת את הצופה עמוק אל תוך מצבה התודעתי של הגיבורה שלו.

אומת הילד היחיד

בימוי: נאנפו ואנג, ג'יאלינג ז'אנג
| 85 דקות

סרט תעודה מופתי של נאנפו ואנג ("חוליגנית"), היוצאת לבחון את אפקט הדומינו של מדיניות הילד היחיד בסין. הבמאית משלבת את סיפורה האישי עם חומרי ארכיון נדירים וחושפת שרשרת ארוכה של הפרות זכויות אדם: מתינוקות נטושים, דרך הפלות ועיקורים כפויים ועד חטיפות בשירות המדינה.

האור של חיי

בימוי: קייסי אפלק
| 119 דקות

עשור לאחר שמגיפה קטלנית חיסלה את אוכלוסיית הנשים בעולם, אב מסור שומר בהיחבא ובקנאות על בתו הצעירה, הזכר האחרון למין הנשי. היא לבושה כבן, אך כבר ניצבת על סף גיל ההתבגרות. במסע הנדודים שאליו היא יוצאת עם אביה עושים השניים כל שביכולתם כדי להימנע ממגע עם בני אנוש אחרים, העלולים לסכן אותה.

אש עוד תבוא

בימוי: אוליבר לקס
| 85 דקות

אמאדור, פירומן מופנם המשתחרר מהכלא, מחליט לחזור לגור עם אמו במקום שבו גדל, במחוזות הכפריים של הרי גליציה. החיים במקום עוברים בעצלתיים, עד שלילה אחד פורצת שריפה המאיימת לכלות את האזור כולו. יצירה יוצאת דופן שזכתה בפרס חבר השופטים של מסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן.

בסינמטק

דיוקן של נערה עולה באש

בימוי: סלין סיאמה
| 120 דקות

בצרפת של 1770, מריאן נשכרת כדי לצייר את דיוקנה של בת אצולה לקראת חתונתה. אלא שהנערה לא מעוניינת להתחתן, ומסרבת לשתף פעולה. מריאן מציגה עצמה כבת לוויה שנועדה להנעים את זמנה, ובמקביל מציירת אותה בסתר. סרטה החדש ועטור השבחים של סלין סיאמה ("חבצלות מים"), שזכה בפרס התסריט בקאן.

החיים השקופים של אאורידיסה גוז'מאו

בימוי: כרים איינוז
| 139 דקות

הזוכה הגדול של מסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן השנה הוא מלודרמה על שתי אחיות, אאורידיסה בת ה-18 וגואידה בת ה-20, האוהבות זו את זו בלב ובנפש. ואולם, המציאות השמרנית בריו של שנות ה-50 מפרידה ביניהן ושולחת כל אחת מהן למסלול חיים נפרד ורצוף מאבקים.

החיים למעלה

בימוי: קלייר דני
| 110 דקות

סרטה החדש של הבמאית הצרפתייה המוערכת קלייר דני לוקח אותנו אל מעמקי החלל, אל חללית מבודדת בה נערכים ניסויים מיניים באסירים על ידי רופאה מסתורית. יצירה מקורית ורעננה שקצרה אינספור שבחים, בכיכובם של ג'ולייט בינוש ורוברט פטינסון.

כאב ותהילה

בימוי: פדרו אלמודובר
| 113 דקות

סרטו החדש של פדרו אלמודובר הוא יצירה אישית ומרגשת להפליא על במאי קולנוע מצליח שחווה משבר ונקלע לסדרה של מפגשים עם דמויות מעברו ומחייו העכשוויים. בכיכובם של פנלופה קרוז ואנטוניו בנדרס, בתפקיד בלתי נשכח שזיכה אותו בפרס השחקן בפסטיבל קאן.

מלכת הלבבות

בימוי: מאי אל-טוקי
| 127 דקות

אן היא עורכת דין מצליחה המתגוררת בבית רחב ידיים ומעוצב לעילא וחובקת משפחה אוהבת הכוללת בעל מקסים ושתי בנות יפות. כשגוסטב, בנו המתבגר של הבעל מיחסים קודמים, עובר לגור איתם, חיי המשפחה המושלמים שלה מקבלים תפנית מפתיעה.

עלובי החיים

בימוי: לאדג' לי
| 104 דקות

סרט הביכורים של לאדג' לי, שזכה לתשואות בפסטיבל קאן וגרף את פרס חבר השופטים, מעמיד במרכזו יחידה מיוחדת של משטרת פריז הפועלת באחד הרובעים הרגישים והמסוכנים ביותר בפרברי העיר. מעצר שיוצא מכלל שליטה מצית מאבק כולל בין כוחות המשטרה לאזרחים הזועמים.

השורקים

בימוי: קורנליו פורומבויו
| 98 דקות

סרטו החדש של קורנליו פורומבויו ("שם תואר, משטרה") עוקב אחר שוטר מנוסה ומתוחכם שבמקביל לעבודתו מנהל קשר הדוק עם הפשע המאורגן. לאחר שצעירה יפה ומסתורית מגייסת אותו למשימה יוצאת דופן, הוא מוצא עצמו לכוד בין עמיתיו במשטרה לאנשי המאפיה – ובינם לבין הרגשות שהוא מפתח כלפי מפעילתו.