סגור
לתכנית החודשית

האדם הגרוע בעולם

בימוי: יואכים טרייר
| 127 דקות

ג'ולי (רנאטה ריינסב, זוכת פרס השחקנית בפסטיבל קאן) כבר כמעט בת 30, אך חייה עדיין שרויים בכאוס קיומי. בן זוגה דוחק בה להתמסד ולהקים משפחה, אך ערב אחד היא נקלעת למסיבה ופוגשת גבר אחר, צעיר ומלא קסם. המפגש עמו מוביל אותה להתמסר לעוד מערכת יחסים – בתקווה שהפעם תמצא את משמעות החיים. דרמה חכמה ומרגשת מאת הבמאי הסקנדינבי המהולל יואכים טרייר.

האי של ברגמן

בימוי: מיה הנסן־לאב
| 112 דקות

כריס וטוני מחליטים להעביר קיץ של כתיבה באי השבדי פארו, המקום שבו התגורר ופעל הבמאי האגדי אינגמר ברגמן. שניהם קולנוענים – הוא יוצר מבוסס ומוערך, והיא עדיין בתחילת דרכה. בזמן שהתסריטים שלהם מתקדמים והם מתוודעים אל הנופים עוצרי הנשימה של האי, הגבולות שבין מציאות ובדיה מיטשטשים ומערערים את אהבתם.

ברונו רידאל

בימוי: וינסנט לה־פורט
| 101 דקות

צרפת, 1905. ביער הסובב את הכפר שבו נולד, ברונו רידאל בן ה-17 רוצח את בן השכנים ומיד לאחר מכן מסגיר עצמו לרשויות. כשהוא נתון במאסר, במסגרת חקירה הנפרשת על פני כמה שבועות, שלושה אנשי מקצוע יבקשו ממנו לגולל את סיפור חייו. סרט הביכורים המבריק של וינסנט לה־פורט, שהיה אחת התגליות המסעירות של פסטיבל קאן האחרון.

הדרך של חסן

בימוי: סמיח קפלנאולו
| 147 דקות

הבמאי הטורקי המוערך סמיח קפלנוגלו ("ביצה", "חלב") הציג השנה בפסטיבל קאן את סרטו החדש, "הדרך של חסן", שהוקרן במסגרת "מבט מסוים". עלילת הסרט עוקבת אחר חסן, איכר המעבד את חלקת התפוחים שירש מאביו ונאבק ברשות המקומית, שהחליטה להעביר קו מתח באמצע שדותיו. סרט פיוטי ורב עוצמה שממשיך להדהד זמן רב אחרי שהאורות עולים.

האם אתה בודד הלילה?

בימוי: וון שיפיי
| 95 דקות

בלילה אפל, נהג פוגע בהולך רגל וממהר להסתלק. בניסיון להיחלץ מרגשות האשם הרובצים עליו, האיש מחליט ליצור קשר עם אלמנת הקורבן. אחרי שהגופה מתגלה, הבלש המשטרתי שאחראי על החקירה הולך ומפתח אובססיה למקרה המוות המסתורי. מותחן אפל ומרהיב ביופיו שהוצג בהקרנת בכורה בפסטיבל קאן האחרון.

חופש מוחלט

בימוי: סבסטיאן מייזה
| 116 דקות

בגרמניה המערבית שלאחר מלחמת העולם השנייה, הנס נכלא שוב ושוב בגין היותו הומוסקסואל. החופש שלו נרמס באופן שיטתי עקב פסקה 175 בספר החוקים, הקובעת ענישה של עד עשר שנות מאסר על קיום יחסים חד־מיניים. את מערכת היחסים היציבה היחידה בחייו הוא מנהל עם עמיתו לתא המאסר, רוצח מורשע. זוכה פרס חבר השופטים של מסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן.

טיטאן

בימוי: ז'וליה דוקורנו
| 108 דקות

סרטה של ז'וליה דוקורנו, שהפך לשיחת היום בפסטיבל קאן האחרון וזכה בדקל הזהב. הסרט עוקב אחר רוצחת סדרתית המתעברת מכלי רכב ומתחזה לגבר כדי להעמיד פנים שהיא בנו האובד של כבאי בודד. התקציר הזה עלול להטעות, שכן אמנם יש בסרט לא מעט סצנות אלימות, אבל מעל לכל מדובר בסיפור אהבה מלא חמלה. יותר מאשר מתכת, יש בו נשמה. לגילאי 18+

לברוח

בימוי: יונאס פוהר רסמוסן
| 90 דקות

סרט תיעודי יוצא דופן המגולל באמצעות אנימציה מרשימה את סיפורו של אמין נוואבי, שנמלט בילדותו מאפגניסטן לאחר הפלישה הסובייטית ועבר מסע תלאות עד שהגיע לדנמרק. הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל סאנדנס האחרון, זכה בפרס הגדול והוכרז מיידית הן כאחד מסרטי התעודה הבולטים של השנה והן כאחד מסרטי האנימציה היפים שלה.

מין חסר מזל או פורנו משוגעים

בימוי: ראדו ג'ודה
| 106 דקות

סרטו החדש של ראדו ג'ודה, שגרף את פרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין האחרון, עוקב אחר אמי, מורה בבית ספר שתדמיתה המקצועית סופגת מהלומה אנושה לאחר שסרטון וידיאו פרטי שבו היא מתועדת בעיצומו של אקט מיני סוער דולף לאינטרנט. היא נאלצת לעמוד בפני הורי התלמידים ולעבור שימוע המוני, אך מסרבת להיכנע. לגילאי 18+

ממוריה

בימוי: אפיצ'טפונג ויראסתקול
| 136 דקות

אפיצ'טפונג ויראסתקול, שב-2010 זכה בפרס דקל הזהב על סרטו "הדוד בונאמי", שב השנה לפסטיבל קאן עם "ממוריה", יצירה המתרחשת בקולומביה בכיכובה של טילדה סווינטון, ויצא כשהוא מעוטר בפרס חבר השופטים. סווינטון מגלמת את ג'סיקה, המגיעה לבוגוטה כדי לבקר את אחותה. צליל טורדני השב וחוזר אל אוזניה לא נותן לה מנוח.

פרה

בימוי: אנדריאה ארנולד
| 93 דקות

סרטה התיעודי של אנדריאה ארנולד ("אמריקן האני") עוקב אחר פרה מספר 1129, הידועה גם בשם לומה. אנו מלווים אותה מרגע המלטת העגל הראשון שלה ובמהלך הפעילות היומיומית ברפת – חליבה, האכלה, טיפולים וטרינריים, וגם במרעה. יותר משאנו מתבוננים בה, אנו חווים את חייה של פרה במשק חלב תעשייתי מנקודת מבטה, דרך עיניה מלאות המבע.

קיארה

בימוי: ג'ונאס קרפיניאנו
| 121 דקות

זוכה הפרס הראשון במסגרת "שבועיים של במאים" בפסטיבל קאן. ג'וליה חוגגת את יום הולדתה ה-18 עם בני משפחתה, וביניהם אחותה הצעירה קיארה. המאורע משמח ומלכד, אך האידיליה מקבלת תפנית חדה למחרת עם היעלמותו של האב. עקבותיו אובדים, וקיארה לא מוכנה לשקוט עד שתבין מה עלה בגורלו. כשהאמת תלך ותתבהר, היא תיאלץ לקבל החלטות הרות גורל.

השפעת של פטרוב

בימוי: קיריל סרברניקוב
| 145 דקות

"השפעת של פטרוב" מתרחש ברוסיה הפוסט־סובייטית ועוקב אחר יום בחייו של אמן קומיקס המתפרנס כמכונאי רכב בעיר שנקלעת לכאוס מוחלט בזמן התפרצות מגפת שפעת. פטרוב נגרר על ידי חברו לשיטוט אינסופי ברחבי העיר, ומיטלטל בין המציאות למחוזות ההזיה. מסע קולנועי מרהיב ומסחרר שזכה לתשואות כשהוקרן השנה בפסטיבל קאן.

תא מספר 6

בימוי: יוהו קוסמאנן
| 106 דקות

"תא מספר 6" הוא הזוכה ב"גרנד פרי" – הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן. עלילתו עוקבת אחר אשה פינית צעירה שעוזבת את מוסקבה, שם נקלעה לרומן אניגמטי, ועולה על רכבת לכיוון הקוטב הצפוני, אל עיר הנמל מורמנסק. היא נאלצת לבלות את הנסיעה הארוכה בקרון שינה קטן במחיצת כורה רוסי צעיר, ובין השניים מתפתחת מערכת יחסים מפתיעה.