סגור
לתכנית החודשית
שי דורון
נשיא הקרן לירושלים

Description

שוחרי הסינמטק ופסטיבל הסרטים ירושלים,

זוהי שנה מוזרה עבור כולנו: שנה ראשונה ב-37 שנות קיומו של פסטיבל ירושלים שבה לא נראה רכבת אווירית של אורחים ידועי שם מתעשיית הסרטים העולמית מתאספים על דשא הסינמטק לעת שקיעה, שנה שבה לא נהנה מסדנאות אמן ייחודיות.

למרות כל הדברים שלא יוכלו להתקיים כבשנה רגילה, הנהלת הסינמטק, בהובלת ד"ר נועה רגב, קיבלה החלטה אמיצה לקיים את הפסטיבל תוך שמירה על אמות מידה של מצוינות, יצירתיות, חדשנות ואיכות – ערכים שסינמטק ירושלים תמיד מציב לעצמו והולך לאורם. סינמטק ירושלים הצליח להתאים עצמו באופן מעורר התפעלות לפעילות בצל הקורונה – תחילה עם היצע של סרטים מקוונים לציבור הרחב ששהה בבית, ולאחר מכן עם קיומו של פסטיבל הקולנוע היהודי ותכניות העשרה נוספות.

הקרן לירושלים, שהקימה את מוסדות התרבות המובילים בעיר ובכלל זה גם את הסינמטק, פועלת עתה כדי לסייע לגופי התרבות, לאמנים ולחברה האזרחית כדי שיוכלו להשתקם מחודשי המשבר ולחזור להיות עבור ירושלים מה שהם מהווים תמיד: נשמת אפה של העיר, אלו אשר בלעדיהם ירושלים לא תהיה העיר שאנו מכירים.

גם השנה נעניק את פרס הקרן לירושלים לסרט הבינלאומי הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית ע"ש נחמה ריבלין, וכן את פרס חג'ג' לסרט העלילתי הטוב ביותר באמצעות הקרן לירושלים. פרסים אלה מצטרפים לתמיכתנו השנתית בפסטיבל בזכות ידידיה של הקרן מרחבי העולם, הרואים חשיבות בשמירה על ירושלים יוצרת, תוססת ופלורליסטית.

 

שי דורון