סגור
לתכנית החודשית
פרסי פרחי לקולנוע ישראלי

לזכרה של ענת פרחי

 בחייה הקצרים מדי היתה ענת פרחי אישיות רבגונית עם נפש גדולה. בשנותיה האחרונות עסקה ענת בתחום התוכן והטלוויזיה והקימה יחד עם אברהם פרחי, בעלה, שתיים מהחברות המשגשגות בתחום המדיה: את שפ"מ, ששיווקה את הפרסומות בתחנות הרדיו של קול ישראל, ואת אפיקים מאוחדים סרטים (UCM), מפיקת סרטי קולנוע מהגדולות בישראל.

לאחר מותה וברוח חזונה הופקו בחברה סרטים רבים: "הרפתקה בשחקים", "קולות רקע", "ככה את אוהבת", "מונטנה", "געגוע", "להציל את נטע", "סיפור גדול", "זרים", "פעם הייתי", "כלבת", "מבול", "איגור ומסע העגורים", "מי מפחד מהזאב הרע", "ערבים רוקדים", "יונה", "האיש שבקיר", "פלאפל אטומי" ועוד.

ענת היתה כלכלנית במקצועה, אך מעייניה היו במחוזות נוספים. היא עסקה גם בכתיבת שירים לילדים והחלה ללמוד תסריטאות. התעניינותה הגוברת בעוולות חברתיות היתה קרוב לוודאי מובילה אותה להשתלבות אקטיבית בפעילות ציבורית. ככל שחולף הזמן מתחזקת בנו התחושה שענת היתה אדם יוצא דופן שעורר את אהבתם של רבים כל כך לא רק בזכות הכישורים הרבים שהתברכה בהם, אלא גם בשל הצניעות, אורך הרוח והדרך שבה השתמשה בכישוריה.

משפחת פרחי מנציחה את רוח היצירה ואהבת האדם של ענת באמצעות הפרסים על שמה, המחולקים זו השנה ה-26. תודתנו לאברהם פרחי ולמשפחתו על מסירותם רבת השנים ותמיכתם ביוצרי הקולנוע והטלוויזיה בישראל.

 פרסי פרחי לקולנוע ישראלי

פרס השחקן הטוב ביותר

פרס השחקנית הטובה ביותר