סגור
לתכנית החודשית
פרס שנטל אקרמן - השופטים
יוליאן רוזפלדט

גרמניה

במאי ואמן, הציג את עבודותיו מאז 1997 בשורה ארוכה של גלריות ומוזיאונים, בהם מרכז פומפידו בפריז, מוזיאון הירשהורן בוושינגטון DC, הגלריה הלאומית בברלין ומוזיאון ישראל. זכה לפרסום רב בזכות ״מניפסטו״, מיצב וידיאו שקיבל גם גרסת סרט בכיכובה של קייט בלאנשט, שמגלמת בו 13 דמויות שונות. סרטיו בוחנים את השפה ואת הנורמות הקולנועיות כמשל להתנהגויות אישיות וחברתיות. השנה הציג את עבודתו החדשה, "אופוריה". 

 

מתילד הנרו

צרפת

מנהלת אמנותית שותפה של פסטיבל לוקרנו ומייסדת שותפה של הפלטפורמה הייחודית ״פסטיבל סקופ״, המשמשת את תעשיית הקולנוע הבינלאומית. הנרו אוצרת את מסגרת ״קינוסקופ״ של פסטיבל סרייבו. בנוסף, היתה מנהלת המכירות של חברת MK2 והקימה את חברת ההפקה Maharaja Films, שחתומה על סרטים של קמיל הנרו, יורגוס לנתימוס ואחרים. 

 

חן תמיר

ישראל

יזמת ואוצרת עצמאית, שנבחרה על ידי ארטנט לאחת האוצרות המבטיחות בעולם. בעבר שימשה אוצרת במרכז לאמנות עכשווית בתל־אביב. בנוסף, היתה אוצרת־עמיתה בארטיס ניו־יורק, שם אירגנה את סקר הוידיאו הגדול, ״להשיב מבט לשמש״. תמיר בעלת תארים ראשונים באומנות ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת יורק בקנדה, ותואר שני באוצרות מבארד קולג׳, ניו יורק. ספריה והתערוכות שאצרה הוצגו ברחבי העולם.