סגור
לתכנית החודשית
קרן משפחת אוסטרובסקי

ג'ורג' אוסטרובסקי (1901–1980), איש עסקים ונדבן שנולד בפינסק וחי בריו דה־ז'ניירו, הציע ויזם את הקמת מבנה סינמטק ירושלים וארכיון הסרטים הישראלי בשנת 1973. ג'ורג' היה מעורב בתכנון ועיצוב אתר הסינמטק בדרך חברון, אך לא זכה לראות בהשלמתו של המרכז לקולנוע בירושלים (JFC), שנפתח בשנת 1981.

זה למעלה משלושים שנה מובילה קרן משפחת אוסטרובסקי (OFF) את התמיכה בפעילותו ובתפעולו של ה-JFC, כולל מתן תרומות שנתיות והקצאת משאבים לטובת רכישת סרטים, תוכניות, פסטיבלים, ציוד, העשרת עובדים ויועצי פיתוח.

ה-OFF אף יזמה ותרמה את שיפוץ והרחבת מבנה ה-JFC וסביבתו. כאשר הסתיים פרויקט זה בשנת 2008, הקרן סיפקה תמיכה נוספת לשדרוג ארכיון הסרטים ולהקדשתו לזכר וים וליה ון־ליר, שותפיו של ג'ורג' לפרויקט זה.

עד היום היו ה-JFC ופורום הקולנוע בניו־יורק המוטבים העיקריים של ה-OFF. מוטבים נוספים כוללים מבחר פרויקטי תרבות וזכויות אדם בינלאומיים בברזיל, בארצות־הברית ובישראל.

משפחת אוסטרובסקי מצדיעה לצוות ה-JFC ולכל חובבי הקולנוע והיוצרים המשרים על המקום התוסס הזה את האווירה החיה הייחודית כל כך, במהלך ימי פסטיבל הקולנוע ולאורך כל השנה. אנו נאספים כאן מדי שנה כדי לחלוק את שמחתנו מהאופן שבו יוזמתו של ג'ורג' ממשיכה להדהד ולהשפיע.