סגור
לתכנית החודשית
סדנת הקולנוע בירושלים 2019

סדנת הקולנוע בירושלים (Jerusalem Film Workshop) היא תוכנית ייחודית ומרגשת המתקיימת מאז שנת 2014. התוכנית מציעה ליוצרי קולנוע צעירים ומבטיחים מרחבי העולם הזדמנות של פעם בחיים – לפתח את המומחיות הקולנועית שלהם תוך מפגש חווייתי ויצירתי עם הפנים האנושיות המגוונות של ישראל.

במהלך חמישה שבועות, 24 משתתפים יצרו שישה סרטים דוקומנטריים קצרים המציגים את הפרספקטיבה המקורית שלהם על העיר ירושלים. קולותיהם הייחודיים יתחברו למבט משותף על עין־כרם היפהפייה. התוכנית כוללת סדנאות מעשיות ותהליך ליווי צמוד של דמויות מפתח בתעשיית הקולנוע הדוקומנטרי בארץ, ובכך מעניקה למשתתפים ניסיון מעשי משמעותי תוך גיבוש קשרים עם יוצרי קולנוע מישראל ומרחבי העולם.

השנה התוכנית מביאה יחדיו יוצרים מכל רחבי העולם – ישראל, סין, ארצות־הברית, אוסטרליה, ברזיל, צרפת, מקסיקו, נפאל, אוזבקיסטן, פולין ודרום־אפריקה.

תוכנית JFW היא יוזמה של חברת גרין פרודקשנס המתקיימת בחסות Onward Israel והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, ובתמיכת המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים, קרן לייכטאג, קרן הנגיד, אגדת עין־כרם, בחפץ כפיה, הישיבה החילונית, הדסה אוסטרליה וסרטי יונייטד קינג.

התוכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם פסטיבל הקולנוע ירושלים.

ההקרנה בנוכחות יוצרי הסרטים, הכניסה חופשית