סגור
לתכנית החודשית
פיתוח תסריט באמצעות כלים ויזואליים

 

המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים גאה להציג את ימי התעשייה בפסטיבל הקולנוע ירושלים

Future of Storytelling 16:00-15:00: המפגש בין בינה מלאכותית ליוצרי תוכן

הרצאה מאת ד"ר מיכל בן דוד שתעסוק בחיבור שבין בינה מלאכותית ליצירת תוכן בפלטפורמות דיגיטליות שונות, תוך שימוש בטכנולוגיות חדשניות, כמו: AR, VR, VP DEEPFAKE. במהלך ההרצאה יוצגו שורה של פרויקטים מרתקים ופורצי דרך מרחבי העולם ומהארץ. בין השאר יעלו שאלות כמו: כיצד בינה מלאכותית משפיעה על חווית הצפייה של הקהל? מהי התרומה של בינה מלאכותית לשיפור תהליכי הפקה והאםAI יכול לעזור לנו להיות יצירתיים יותר?

Special Effects 17:00-16:15: לביים את העתיד

הבמאי יוני גבע ("אבוללה") בהרצאה על תחום האפקטים המיוחדים בקולנוע כיום ולאן פנינו מועדות:Virtual Production, אנימציית תלת מבוססת מנוע Unreal Engine, וידאו תלת מימדי, VR ועוד.

Creating a Cinematic Vision 18:00-17:15

הרצאה מאת אמן הסטוריבורד, לואי קר ("חייהם הסודיים של חיות המחמד", " גנוב על העולם 3"). כדי שסרט יהיה באמת יוצא דופן הוא צריך יותר מתסריט מעולה ותצוגת משחק נפלאה. הוא צריך גם חזון קולנועי משכנע. בהרצאה זו, נבחן כיצד יוצרי קולנוע יכולים לפתח את הרעיונות שלהם בצורה ויזואלית וכיצד ניתן להשתמש בלוחות סיפור כדי לתרגם מילים על דף לשפת הקולנוע. ההרצאה תתקיים באנגלית

19:00-18:15 קולנוע מורחב ונרטיבים חדשים - בין דימוי למילה

הרצאה מאת שרון בלבן, אמנית וידאו ומרצה בכירה במחלקה לאמנויות המסך בבצלאל ונעמה שוחט, במאית קולנוע ניסיוני. כיצד מפסלים תסריט?

ההרצאה תתמקד ביצירת קולנוע המתבססת על תהליכי יצירה המזוהים עם תחום האמנות הפלסטית. התסריט נברא מתוך התנסויות במדיומים שונים, הצפה של דימויים ויזואליים ושימוש במקורות טקסטואליים, במטרה לייצר קולנוע מורחב המתקיים ברווח שבין הדימוי למילה.

19:45-19:15 המוזה. הוי האימה

יורם הוניג, המנהל המייסד של המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים, יסכם יומיים של סדנאות מקצועיות ו-14 שנות ניהול במאסטר קלאס מוזיקלי בו נשתף את הקהל בשיטות בדוקות לזימון "המוזה": מתי שמתאים לנו ולא לה, לו, להם.

הכניסה חופשית, בהזמנת מקום מראש