סגור
לתכנית החודשית

ביכורים

תחרות בינלאומית המביטה אל הדור הבא והמבטיח של אמנות הקולנוע

פרס פדרציית מבקרי הקולנוע הבינלאומי FIPRESCI  לסרט ביכורים בינלאומי

אחרי המלחמה

בימוי: אנריטה זמבראנו
| 93 דקות

אקטיביסט איטלקי שהורשע ברצח לפני 20 שנה ומאז שוהה בצרפת מואשם בהזמנת התנקשות בשופט על רקע מחאת השמאל בבולוניה. האישום מטלטל את עולמו, כמו גם את אלו של בתו ושל משפחתו האיטלקית. סרט ביכורים אינטליגנטי ומרגש שהוקרן השנה בפסטיבל קאן.

האי היפה ביותר

בימוי: אנה אסנסיו
| 80 דקות

מהגרת ספרדייה צעירה מגיעה לניו-יורק כדי לברוח מעברה ומקבלת הצעת עבודה מסתורית ומסוכנת. יצירה קולנועית מורטת עצבים וממגנטת המאירה פינה אפלה במיוחד בקלישאת החלום האמריקאי. זוכה הפרס הגדול בפסטיבל החשוב SXSW.

אין אלוהים

בימוי: ראליצה פטרובה
| 99 דקות

הזוכה הגדול של פסטיבל לוקרנו. בעיירה בולגרית שכוחת אל, אחות המטפלת בקשישים דמנטיים גונבת את תעודות הזהות שלהם ומוכרת אותן בשוק השחור. היחסים הקרירים עם אמה ועם בן זוגה אינם מקור לנחמה, אך מטופל חדש מצליח לגעת לראשונה במצפונה המסואב.

האלון והכד

בימוי: כיארש אנווארי
| 72 דקות

חייו ונישואיו של איש תיאטרון איראני קורסים לאחר שהוא מתבשר כי הוא עקר. יצירה וירטואוזית המשלבת שלל אמצעי מבע קולנועיים כדי לעסוק בגבריות פגומה ובאופן שבו הניכור מתפשט בזוגיות בעקבות השקר.

חקלאי קטן

בימוי: הובר שארול
| 90 דקות

חייו השלווים של רפתן צעיר נקלעים לסחרור כשמגיפה קטלנית מתחילה לפשוט ברפתות ברחבי צרפת ואינה פוסחת על העדר שלו. סרט ביכורים נוגע וסוחף שזכה לקבלת פנים חמה במיוחד בשבוע הביקורת של פסטיבל קאן. 

טהראן טאבו

בימוי: עלי סוזאנדה
| 93 דקות

יצירת אנימציה מרהיבה הלוקחת אותנו אל טהראן, עיר עמוסת מגבלות וחוקי דת שבה כל עבירה עלולה להוביל לעונש דרקוני. שלוש נשים ומוזיקאי צעיר מחליטים למרוד בפחד ויוצאים כל אחד למסע נועז בנתיב שונה מזה שמנסה לכפות הממשל.

כלת המדבר

בימוי: ססיליה אטאן, ולריה פיבאטו
| 78 דקות

תרזה (פאולינה גרסיה, "גלוריה") יוצאת למרחקים בעקבות עבודה חדשה. בלב המדבר היא מאבדת את התיק שלה, אך האסון הקטן מתברר כדבר הכי טוב שקרה לה זה שנים. דרמה מרגשת שהוקרנה בבכורה במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן האחרון.

לה פמיליה

בימוי: גוסטבו רונדון-קורדובה
| 82 דקות

אנדרס ובנו פדרו גרים בשכונה נחשלת בקראקס, בירת ונצואלה. לאחר שהבן מסתבך בפרשייה אלימה עליהם לפצוח במנוסה כדי להציל את חייהם. סרט נמרץ ועתיר כישרון המפיק את המרב מהנופים האורבניים ומהדינמיקה המוצלחת בין השחקנים.

ליידי מקבת

בימוי: ויליאם אולדרויד
| 89 דקות

עיבוד קולנועי מופתי לספרו של ניקולאי לסקוב הרוסי, שהפך ללהיט פסטיבלים וזכה בפרס הביקורת בסן-סבסטיאן. צעירה שנמכרה לנישואין באנגליה של 1865 פוצחת ברומן סוער עם אחד מעובדיו של בעלה, ומידרדרת במורד מדרון קודר.

מנשה

בימוי: ג'ושוע ויינסטין
| 82 דקות

מנשה, אלמן חרדי מברוקלין, נאבק לקבל משמורת על בנו. הרב מעניק לו שבוע להוכיח עצמו, ולא – הבן יישלח אל דודו הנוקשה. דרמה רגישה שהלהיבה את הקהל והביקורת בסאנדנס ובברלין, הבוחנת מקרוב את טבעה של האמונה ואת מחיר ההורות.

קיץ 1993

בימוי: קרלה סימון
| 96 דקות

לאחר מות הוריה, פרידה בת השש נשלחת לחיות בבית משפחת דודיה במחוזות הכפריים של קטלוניה, אך מתקשה להתגבר על האובדן ולהסתגל למציאות חייה החדשה. זוכה פרס סרט הביכורים הטוב ביותר בפסטיבל ברלין האחרון.