סגור
לתכנית החודשית

ביכורים

תחרות בינלאומית המביטה אל הדור הבא והמבטיח של אמנות הקולנוע

ava

אווה

בימוי: סאדאף פורוגי
| 103 דקות

אווה, בת למשפחה ממעמד הביניים בטהרן, נתונה תחת פיקוח בלתי פוסק. כאשר היא מעזה לפתח מערכת יחסים אינטימית עם צעיר בן גילה, אמה מפירה את פרטיותה באופן בלתי נסלח ומציתה בלבה להבה ראשונה של מרד.

וירוס טרופי

בימוי: סנטיאגו קאיסדו
| 97 דקות

דרך עיניה של הבת השלישית והקטנה במשפחה קצת לא שגרתית מאקוודור נפרשים שיאי האושר והכאב בתהליך ההתבגרות שלה ושל אחיותיה לאורך כמה עשורים. יצירת אנימציה משועשעת ורבת-עוצמה המבוססת על הרומן הגרפי המפורסם מאת פאוור פאולה.

חיית פרא

בימוי: קתרינה מוקשטיין
| 96 דקות

מטי מרבה לבלות בחברת אופנוענים שלוחי רסן. כאשר היא מתיידדת עם אחת הצעירות שהם מטרידים, היא מוצאת עצמה לכודה בין הפטיש לסדן. ובדיוק אז מתגלעות גם צרות בבית. יצירה נועזת ומחשמלת על המפגש בין היגיון לתשוקה.

לימונדה

בימוי: יואנה אוריקרו
| 88 דקות

לאחר שהיא נישאת, אחות רומנייה שהגיעה לארצות-הברית ממתינה לגרין קארד המיוחל – אך התהליך הולך ומסתבך. היא מבינה בהדרגה שאמריקה שונה בתכלית מהדימוי החלומי שהביא אותה אליה, וניצבת בפני כוחות נצלניים. סרט ביכורים מרגש ונוקב שהופק על ידי הבמאי הרומני הנודע כריסטיאן מונג'יו.

אפשר לנשום בשקט

בימוי: איזולד אוגדוטיר
| 102 דקות

דרמה איסלנדית שזכתה בפרס הבימוי בתחרות הבינלאומית של פסטיבל סאנדנס. לארה, אם קשת יום, עובדת כבקרית דרכונים בשדה התעופה. מפגש גורלי עם אדג'ה, פליטה מגינאה-ביסאו, מבשר על תחילתה של מערכת יחסים בלתי שגרתית, נועזת וחוצת תרבויות.

נערה

בימוי: לוקאס דונט
| 105 דקות

לארה, בת 15, נחושה להפוך לבלרינה מקצועית. היא עוברת לבית ספר יוקרתי למחול ומתמסרת למסע המפרך, אולם תסכולי גיל ההתבגרות הולכים וגוברים ככל שהיא נאבקת באתגרים שגוזר הבלט הקלאסי על גופה של מי שנולדה כבן זכר. זוכה פרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן.

סקייט קיטצ'ן

בימוי: קריסטל מוסל
| 106 דקות

קמיל, נערה מופנמת, חוברת ל"סקייט קיטצ'ן" – קולקטיב בנות ניו-יורקי הנסוב סביב סקייטבורדינג. לראשונה בחייה היא מרגישה שייכות, רוקמת חברויות אמת ומתנסה בחוויות מרגשות, חדשות ולא מוכרות. סרט הביכורים העלילתי של קריסטל מוסל ("מאורת הזאבים"), שהוצג בפסטיבל סאנדנס.

עד שיבת הציפורים

בימוי: כרים מוסאווי
| 113 דקות

דרמה השוזרת שלושה סיפורים מאלג'יריה של ימינו: העבר והווה מתנגשים בעוצמה בחיי מתעשרים חדשים מעולם הנדל"ן, אשה צעירה המוצאת עצמה קרועה בין ההיגיון לעולם הרגש, ונוירולוג שאפתן שנאבק עם שדיו מימי המלחמה. סרט ביכורים רגיש ויפהפה שהוקרן אשתקד בפסטיבל קאן.

פסוקי השכחה

בימוי: עלירזה חתאמי
| 92 דקות

כאשר עובד בבית עלמין מוצא גופה נטושה של אשה צעירה, הוא יוצא בעקבותיה למסע סוריאליסטי המוזג יחד מציאות ודמיון. סרט הביכורים של הבמאי האיראני עלירזה חתאמי הוא יצירה מפעימה שזיכתה אותו בשלושה פרסים בפסטיבל ונציה.

פרא

בימוי: קאמי וידאל-נאקה
| 97 דקות

לאו הוא גבר צעיר המוכר את גופו ברחוב בעבור חופן מזומנים. הגברים באים והולכים, אבל הוא נשאר בדיוק באותו מקום. הוא משתוקק לאהבה, אך עתידו לוט בערפל. דיוקן קולנועי אותנטי, נוקב ונוגע ללב של דמות שקופה הפועלת במחוזות שאנו מקפידים להדחיק מהתודעה.

3/4

שלושה רבעים

בימוי: איליאן מטב
| 83 דקות

דרמה עדינה ומרגשת על משפחה קטנה מבולגריה: האחות המתבגרת שחולמת להיות פסנתרנית, אחיה הקטן מלא האגרסיות, ואביהם הפיזיקאי שטרוד בעיקר במחקרו. השפה הקולנועית המופתית מצליחה להנכיח את חסרונה של אם המשפחה, הרבע הרביעי.