סגור
לתכנית החודשית

ביכורים

תחרות בינלאומית המביטה אל הדור הבא והמבטיח של אמנות הקולנוע

האביב האחרון

בימוי: איזבל למברטי
| 78 דקות

סרטה של איזבל למברטי, שזכה לא מכבר בפרס לסרט הביכורים המצטיין בפסטיבל סן־סבסטיאן, לוקח אותנו אל עיירה קטנה בפרברי מדריד. משפחת גבארה־מנדוזה נאלצת להתמודד עם המציאות המתוחה השוררת במקום מאז נמכר השטח, שמאלצת את התושבים לעזוב בהדרגה את בתיהם.

 

ארץ פרועה

בימוי: ג'נט נורדאל
| 89 דקות

לאחר מות אמה, אידה בת ה-17 עוברת לגור עם דודתה הדומיננטית ובני משפחתה, המנהלים חיים של פשע ואלימות. כשאחד ה"מבצעים" המשפחתיים מסתבך בגדול, המתחים בקרב בני הבית הולכים וגואים. אידה נקלעת אל לב המאפליה, ונאלצת לקבל החלטות קשות. 

 

ביסט ביסט

בימוי: דני מאדן
| 85 דקות

בפרבר טיפוסי בדרום ארצות־הברית נשזרים חייהם של שלושה צעירים: קריסטה, אדם וניטו. סרטו הארוך הראשון של דני מאדן, שהוצג השנה בפסטיבל סאנדנס, הוא יצירה מרשימה הבוחנת את חייהם של מתבגרים אמריקאים בעידן של ימינו, הנשלט בידי העולם המקוון.

 

בית הזכרונות

בימוי: ז'ואאו פאולו מירנדה מריה
| 93 דקות

כריסטובאם, גבר שחור מהצפון הכפרי של ברזיל, עובר לעיירה דרומית, מין קולוניה אוסטרית משונה, כדי לעבוד במפעל לייצור חלב. מסביבו הקסנופוביה חוגגת, והוא מרגיש מבודד ומנוכר מהעולם הלבן שמקיף אותו. כשהוא נקלע לבית נטוש עמוס אובייקטים המזכירים לו את שורשיו, הוא מחליט להתמקם בו.

 

מניין

בימוי: אריק סטיל
| 118 דקות

סרטו של אריק סטיל לוקח אותנו אל ברוקלין של שנות ה-80 ומתחקה אחר דייוויד בן ה-17, בן למשפחה של מהגרים יהודים מברית־המועצות. דייוויד עובר מסע של גילוי עצמי, מתוודע למיניות שלו ומנסה לתמרן בין הסביבה הדתית לבין המחוזות המסעירים של האיסט וילג' בניו־יורק.

 

נבל

בימוי: פטר דורונציס
| 96 דקות

סרט הביכורים המבריק של פטר דורונציס, שנבחר לתוכנית של פסטיבל קאן 2020, מציב במרכזו את דמותו המתעתעת והאניגמטית של דג'ה – גבר צעיר, נאה ושרמנטי אך בעל צדדים אפלים מאוד, שמגיע לפריז לאחר תקופת מאסר.

 

סיפורים מיערות הערמונים

בימוי: גרגור בוזיץ'
| 81 דקות

לפני שנים חיו בעל ואשה בערוב ימיהם. האשה חלתה והלכה לעולמה, והבעל מצא עצמו לבד. בשעה שהרהר בחייו נתקל הגבר באשה צעירה, מוכרת ערמונים שקיוותה כל חייה לעזוב את הכפר. שני אנשים בודדים מוקפים בטבע אינסופי חולקים זכרונות, כמו גם טרדות על העתיד לבוא. 

 

סלאלום

בימוי: שרלן פאבייה
| 92 דקות

ליז בת ה-15 מתקבלת למועדון סקי יוקרתי המכשיר את הדור הבא של האתלטים בספורט החורפי. היא הופכת לבת חסותו של פרד, אלוף אולימפי לשעבר. תחת ידיו היא תיאלץ להתמודד עם הלחצים הרגשיים והפיזיים הכרוכים באימונים, ועם הרבה מעבר לכך.

 

עד הקצה

בימוי: אניל קאריה
| 105 דקות

ג'וזף כלוא בעבודה נטולת נשמה ובשגרת חיים משמימה ועגמומית. יום אחד, רצף של תסכולים מוביל אותו לבצע מעשה אימפולסיבי של מרד – ונותן דרור לצד פראי של אישיותו. מתוך כך נולד מסע נטול עכבות ברחבי הבירה הבריטית, כזה שגורם לו להרגיש חי בפעם הראשונה בחייו.

 

בסינמטק

עוזרת אישית

בימוי: קיטי גרין
| 87 דקות

ג'וליה גרנר ("אוזרק") מגלמת עוזרת אישית של טייקון מעולם הבידור. פניו אינן נראות בסרט, אך ניכר כי דמותו נשענת על זו של הארווי ויינסטין. לאורך 24 שעות אנו מתוודעים לסביבת העבודה הרעילה והדכאנית ולהתמודדותה האיתנה עם הגברים הסובבים אותה.

 

הקושי להיוולד

בימוי: סנדרה וולנר
| 94 דקות

אלי בת העשר מעבירה את ימי הקיץ עם אביה על שפת הבריכה. אלא שאלי היא לא בת אדם, אלא אנדרואידית שמשננת היטב את דברי "אביה" ומקפידה לחזור עליהם בקול. לילה אחד, בעקבות קול מרוחק, היא יוצאת אל היערות המקיפים את הבית ומתגלגלת למחוזות בלתי צפויים.