סגור
לתכנית החודשית

ביכורים

תחרות בינלאומית המביטה אל הדור הבא והמבטיח של אמנות הקולנוע

1976

בימוי: מנואלה מרטלי
| 95 דקות

צ'ילה, 1976. כרמן, אשה אמידה, יוצאת אל בית הקיט המשפחתי כדי לפקח על שיפוצו. בעלה, ילדיה ונכדיה מגיעים לבקר מדי פעם במהלך חופשת החורף. כאשר הכומר המקומי מבקש את עזרתה בטיפול בגבר צעיר שהוא מעניק לו מחסה בסתר, נקלעת כרמן למחוזות לא צפויים, הרחק מהחיים השלווים שהיא מורגלת בהם.

אגם פלקון

בימוי: שרלוט לה־בון
| 100 דקות

בסטיאן וקלואי מבלים את חופשת הקיץ עם משפחותיהם בבקתה על שפת אגם בקוויבק. למרות פער הגילים, בין השניים נרקם קשר מיוחד. בסטיאן מוכן להתגבר פחדיו כדי לתפוס מקום בלבה של קלואי, והחופשה הופכת למאורע מרכזי וסוער בחייו. יצירה עזה ונוגעת ללב, שהוקרנה בבכורה בפסטיבל קאן.

אהבה על־פי דאלבה

בימוי: עמנואל ניקו
| 83 דקות

דאלבה בת ה־12 חיה עם אביה. ערב אחד פושטת המשטרה על ביתם ולוקחת את הילדה למקלט לקטינים. שעה שהיא רוקמת חברות עם שותפתה לחדר, סמיה, ועם העובד הסוציאלי ז'איידן, מבינה דאלבה בהדרגה שהאהבה שחלקה עם אביה לא היתה מה שחשבה. סרט הביכורים המרשים של עמנואל ניקו, שהוקרן בבכורה בשבוע הביקורת בפסטיבל קאן.

ארץ שקטה

בימוי: אגה ווצ'ינסקה
| 113 דקות

זוג בורגני מפולין יוצא לחופשה בווילה השוכנת באי איטלקי יפהפה. המציאות מתנגשת עם הציפיות כאשר השניים מגלים שהבריכה מהברושור יצאה מכלל שימוש. הם דורשים תיקון כאן ועכשיו, אך נוכחותו של הפועל שנשלח למקום, מהגר ערבי, מערערת את תחושת הביטחון שלהם, גורמת להם לנהוג בפזיזות ומובילה לשרשרת אירועים הרסנית. 

גלימת יהלומים

בימוי: נטליה לופז גאיארדו
| 118 דקות

סרט ביכורים יפהפה שזכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל ברלין האחרון, ועלילתו עוקבת אחר חייהן של שלוש נשים: אשה אמידה הנפרדת מבעלה ועוברת להתגורר בווילה השייכת למשפחתה; עובדת משק הבית, שאחותה נעלמה; ושוטרת מקומית המנסה לאתר את הנעדרת ולהתמודד עם בנה, שנגרר לעולם הפשע. 

בלב הג'ונגל

בימוי: אנדרס רמירז פולידו
| 86 דקות

הזוכה הגדול של שבוע הביקורת בפסטיבל קאן. אליו נשלח למתקן כליאה לקטינים בלב יערות קולומביה, בגין פשע שביצע יחד עם חברו אל-מונו. הכלואים הצעירים נדרשים לעבודות כפיים מאומצות ויומיומיות, ובמקביל עוברים תראפיה קבוצתית תחת עינו המאיימת של שומר המתקן. כשגם אל-מונו מועבר למקום, פולש העבר למציאות היומיומית של המתקן ומוביל לעימות בלתי נמנע.

הנמר האנטולי

בימוי: אמרה קאיס
| 108 דקות

במשך 22 שנה מנהל פיקרט את גן החיות העתיק ביותר בטורקיה. כמו מוסדות רבים, גם המוסד שלו עומד בפני הפרטה, אך התהליך נתקל במכשול: הנמר האנטולי הישיש, מין בסכנת הכחדה, המוגן על-פי חוק. בערב ראש השנה, אחרי שלגם כמה כוסות, מגלה פיקרט את הנמר ללא רוח חיים ומחליט לספר שהוא נמלט, אבל העניינים יוצאים מכלל שליטה.

הקתדרלה

בימוי: ריקי ד'אמברוז
| 87 דקות

יצירת ביכורים המסמנת את ריקי ד'אמברוז כהבטחה קולנועית מהדהדת. העלילה עוקבת אחר עלייתה ונפילתה של משפחה אמריקאית החל מסוף שנות ה-80 של המאה הקודמת, לאורך שני עשורים, מנקודת מבטו של ילד שהולך וגדל. הסרט הופק בתקציב זעום, אך הבמאי מצא פתרונות יצירתיים ובנה אותו כאוסף של רגעים מכוננים, תוך שהוא נעזר במצלמה סטטית ובעיצוב אמנותי מוקפד.

הקרנות קבועות

רודיאו

בימוי: לולה קיבורון
| 104 דקות

סרט הביכורים של לולה קיבורון, שזכה בפרס מיוחד בפסטיבל קאן האחרון, מתבסס על תחקיר מעמיק שערכה היוצרת בעולם  הידוע כ"רודיאו אורבני" – התכנסויות מחתרתיות, מנוגדות לחוק ועתירות פעלולים מסוכנים של אופנוענים. זהו עולם שהגבריות דומיננטית בו באופן מוחלט, אך במרכז העלילה עומדת צעירה שמשתלבת בו ומפתיעה את כל מי שמעז לזלזל בה.

תוכנית 75

בימוי: צ'י האיאקאווה
| 112 דקות

ביפן של העתיד הלא רחוק, על רקע משבר כלכלי, מכריזה הממשלה על תוכנית מיוחדת המעודדת אזרחים ותיקים לסיים את חייהם. סיפוריהם של קשישה הגרה לבדה, סוכן צעיר מטעם התוכנית ועובדת זרה מהפיליפינים נשזרים זה בזה. דרמה חכמה ויוצאת דופן שהוקרנה בפסטיבל קאן האחרון וזכתה לציון לשבח מטעם שופטי "מצלמת הזהב".