סגור
לתכנית החודשית

ברוח החופש

תחרות בינלאומית ליצירות קולנוע העוסקות בחתירה הנצחית של האדם לחופש ולצדק

האונס של ריסי טיילור

בימוי: ננסי בוירסקי
| 91 דקות

ריסי טיילור, חקלאית ואם שחורה בת 24 מאלבמה, נאנסה בידי שישה נערים לבנים בשנת 1944. בימי חוקי "ג'ים קרואו" רק נשים מעטות העזו להתלונן, מחשש לחייהן – אך ריסי טיילור זיהתה את אנסיה באומץ רב. סרט זה מספר את סיפורה.

אמין

בימוי: פיליפ פוקון
| 91 דקות

אמין עזב את סנגל כדי לעבוד בצרפת כפועל. מדי חודש הוא שולח הביתה כסף, וכך מסייע לבני משפחתו לשרוד. באחת מעבודותיו הוא מתוודע לגבריאל (עמנואל דבוס), אם גרושה וטובת עיניים, והשניים נקלעים בהדרגה למערכת יחסים חמה ואוהבת.

ארץ מתוקה

בימוי: וורוויק תורנטון
| 113 דקות

באוסטרליה של שנות ה-20 יורה פועל כפיים אבוריג'יני בבעל אדמות המאיים על חייו ונמלט אל הערבה. המרדף שיתפתח ילמד אותו ואת רודפיו שיעור בחוק וצדק. וורוויק תורנטון ("שמשון ודלילה") מגיש מערבון מודרני שגרף את הפרס הגדול בפסטיבל טורונטו.

זה הבית

בימוי: אלכסנדרה שיבה
| 91 דקות

מאז שנת 2011 נמלטו כחמישה מיליון בני אדם מסוריה. העיר בולטימור, מרילנד, קלטה 372 מתוכם. הסרט מציג ברגישות ובענייניות את המפגש המורכב בין המהגרים מוכי הגורל ובין המציאות שמאחורי החלום האמריקאי.

כדורגל אינסופי

בימוי: קורנליו פורומבויו
| 70 דקות

סרטו התיעודי של המאסטר הרומני קורנליו פורומבויו ("שם תואר, משטרה") עוקב אחר גבר המקדיש את חייו לעיסוק די תמוה: פיתוח גרסה חלופית למשחק הכדורגל. זוהי אינה גחמה חולפת – שינוי כללי המשחק הוא מטרת חייו, המבוססת על טראומה שחווה כילד. מאחוריה עומד חזון של סולידריות ואף של מהפכה.

לזרו השמח

בימוי: אליצ'ה רורוואכר
| 125 דקות

אי שם באיטליה הכפרית, לזרו מתפרנס במטעיה של ענקית טבק אזורית – המרקיזה דה-לונה. כאשר בנה טנקרדי מגיע לבקר בשטח, הוא נשבה בקסמו של הפועל ומשיל מעליו את חזותו העירונית המנוכרת. סרטה החדש של אליצ'ה רורוואכר ("הפלאים") שהוקרן בקאן וזכה לשבחי הביקורת.

מה יגידו כולם

בימוי: איראם האק
| 106 דקות

נישה הנורבגית מנסה להיות בת ממושמעת להורים יוצאי פקיסטן, ובמקביל לנהל חיי התבגרות שגרתיים. לאחר שאביה תופס אותה ואת החבר שלה בחדרה, שני עולמותיה נקלעים לעימות חזיתי והיא נאלצת למצוא לבדה את דרכה בעולם. דרמה מרגשת שסחפה את הקהל והמבקרים גם יחד.

מלאכים לובשים לבן

בימוי: ויויאן קו
| 107 דקות

בלילה שגרתי, בבית מלון בעיירת חוף סינית קטנה, מתחולל פשע מתועב הטורף את חייהן של שתי ילדות ונערה צעירה שעובדת במקום. הקולנוענית הסינית ויויאן קו מגישה פילם נואר מודרני שגרף עשרות פרסים וביקורות מהללות מאז בכורתו העולמית בפסטיבל ונציה.

המנקים

בימוי: הנס בלוק, מוריץ ריזנוויק
| 88 דקות

בבניין אפרורי במנילה יושבים גברים ונשים שאמונים על העבודה השחורה של האינטרנט: סינון תכנים ברשתות החברתיות. מהעדויות המטלטלות שלהם נרקם סרט תיעודי מרתק המציב שאלות נוקבות על מידת האחריות של התאגידים לאלימות שמוצגת בחסותם.

סטיקס

בימוי: וולפגנג פישר
| 94 דקות

רופאה אירופית צעירה מחליטה להגשים חלום נושן ומפליגה לבדה אל לב האוקיאנוס האטלנטי. השיט החלומי נגדע באיבו לאחר שבוקר אחד, לאחר לילה סוער, היא מבחינה בספינה רעועה עמוסת פליטים שסובלת מדליפה קטלנית. הסרט זכה בשלושה פרסים בפסטיבל ברלין.

על הכתפיים שלה

בימוי: אלכסנדריה בומבך
| 94 דקות

נאדיה מוראד נחושה לעמוד במשימה קשה מנשוא: לדבר בשם העם היזידי הנתון בסכנת השמדה מידי לוחמי דאע"ש. עליה לשוב ולהיזכר בזוועות שעברו עליה, כי ללא עדותה העולם לא יפנה תשומת לב לרצח העם המתחולל בקרב בני עמה.

תיאטרון המלחמה

בימוי: לולה אריאס
| 73 דקות

ב-1982 נלחמו ארגנטינה ובריטניה על איי פוקלנד שבדרום האוקיינוס האטלנטי. כאלף חיילים משני הצדדים נהרגו. כעבור 35 שנה, הבמאית לולה אריאס מפגישה שישה בוגרי מלחמה – שלושה מכל צד – בניסיון לעבד את חוויותיהם לכדי סרט.