סגור
לתכנית החודשית

ברוח החופש

תחרות בינלאומית ליצירות קולנוע העוסקות בחתירה הנצחית של האדם לחופש ולצדק

איך לפוצץ צינור נפט

בימוי: דניאל גולדהבר
| 104 דקות

קבוצה של פעילים סביבתיים מאזור קליפורניה מחליטה להוציא לפועל משימה נועזת שמטרתה לחבל בצינור נפט. לכל אחד מהם מניע אישי משלו, ולכולם יחד שאיפה משותפת: לחולל צדק היסטורי. דרמת מתח מבוימת לעילא שזכתה לכינוי "אבן דרך תרבותית" ב"ניו־יורק טיימס" וגרפה שלל פרסים ושבחים מאז הקרנת הבכורה שלה בפסטיבל טורונטו.

 

אמון מוחלט

בימוי: ג'יאלינג ז'אנג
| 97 דקות

סרטה התיעודי של ג'יאלינג ז'אנג עוקב אחר אזרחים סינים שהעזו להתבטא נגד השלטון וחושף דרך עיניהם את מה שזרים יכלו עד עתה רק לדמיין: מציאות מבעיתה של פיקוח וצנזורה תמידיים, המגובים בטכנולוגיה מתקדמת לזיהוי פנים ודירוג אזרחים לפי התנהגותם. המצב הוחמר מאז פרוץ מגפת הקורונה, שסיפקה לממשל תירוץ נוסף לפגוע בחירויות הפרט.

ארץ אבודה

בימוי: ולדימיר פרישיץ'
| 108 דקות

סרביה, 1996. בעיצומן של הפגנות הסטודנטים נגד מילושביץ', סטפן בן ה-15 מוצא עצמו לכוד בין שני עולמות. מחוץ לבית, כל חבריו ומשפחותיהם תומכים במאבק נגד המשטר – ואילו בבית הוא חי עם אמו האהובה, שהיא במקרה דוברת מפלגת השלטון המושחתת. השינויים שמתחוללים בארצו וחוויותיו האישיות כנער מתבגר יאלצו את סטפן לעבור מהפכה משל עצמו.

 

בלנקיטה

בימוי: פרננדו גוזוני
| 98 דקות

בלנקה, צעירה בת 18 המתגוררת בבית אומנה, הופכת לעדה המרכזית בסקנדל ציבורי שמטלטל את צ'ילה. הכותרות זועקות על פוליטיקאים, בעלי הון ונערות קטינות שהשתתפו יחד במסיבות מין, אך ככל שהחקירה מעמיקה התמונה מיטשטשת במקום להתבהר. בלנקה, הצעירה הזקופה והנחושה, שכבר לא פוחדת מאיש, מתגלה כבעלת סודות משלה.

מעבר לאוטופיה

בימוי: מדליין גווין
| 115 דקות

קוריאה־הצפונית היא כנראה המדינה המפחידה והמרתקת ביותר בעידן של ימינו. סרטה המטלטל של מדליין גווין מציג תיעוד נדיר מהארץ המסוגרת ומתחקה אחר אזרחים המנסים להימלט ממנה. החומרים הייחודיים, ההסברים הבהירים על מנגנוני התעמולה והדמויות הנוגעות ללב זיכו אותו בפרס בחירת הקהל בפסטיבל סאנדנס האחרון.

נעורים (אביב)

בימוי: ואנג בינג
| 212 דקות

בעיר סינית לא גדולה מעבר לנהר יאנגצה האדיר, 150 קילומטר משנגחאי, מתאספים גברים ונשים בשנות ה-20 לחייהם כדי למצוא עבודה בתעשיית הטקסטיל המקומית. הם מקווים שיום אחד יוכלו לקנות בית, לגדל ילד או לפתוח מפעל משלהם. סרט התעודה המופתי של ואנג בינג, שהשתתף בתחרות של פסטיבל קאן, מתעד את מערכות היחסים הייחודיות שנרקמות ביניהם.

הנשמות האבודות של סוריה

בימוי: סטפן מאלטר, גראנס לה־קאן
| 99 דקות

בשנת 2013, איש ממשל סורי המכונה "סיזר" נמלט מדמשק עם 27 אלף תצלומים מסווגים ומבעיתים: מתועדות בהם גופות של רבבות אנשים שעונו למוות בבתי הכלא במדינה מאז 2011. "הנשמות האבודות של סוריה" הוא סרט תיעודי מטלטל המשלב עדויות וצילומי ארכיון תוך העלאת שאלות קשות בנוגע למידה שבה ניסה העולם לסייע לאזרחים חסרי הישע.

 

הסירנה

בימוי: ספידה פרסי
| 100 דקות

1980. מלחמת איראן־עיראק החלה. אומיד, נער שליחויות בן 14, הוא אחד מרבבות איראנים שנכלאו בעיר אבאדאן בזמן מתקפת הטילים של סדאם חוסיין. הוא מתכוון לעשות כל שביכולתו כדי לברוח מהכאוס ולפרוץ את המצור – אך לפני כן הוא מוכרח לאתר את אחיו. "הסירנה" הוא סרט אנימציה צבעוני וסוחף, שיוצרותיו היגרו מאיראן בזמן המלחמה.

קולוניאליזם, פעמיים

בימוי: לין אלונה
| 92 דקות

אאיו פטר, עורכת דין אינואיטית ילידת גרינלנד, מקדישה את חייה למאבק למען זכויות קהילתה כנגד נסיונות ה"הלבנה" של גורמים רבי עוצמה מקנדה ומדנמרק. זהו סרט על אשה מרשימה ולמודת קרבות המתעקשת להילחם על אמונותיה גם כשהן בלתי פופולריות בעליל, ובמקביל מתמודדת עם טרגדיה אישית.

 

ריאליטי

בימוי: טינה סאטר
| 83 דקות

שבת אחר הצהריים, יוני 2017. ריאליטי וינר מגיעה הביתה ומגלה שני סוכני FBI עם צו חיפוש. השיחה מתגלגלת, פרטים נחשפים, וכך מתפוצצת לה אחת הפרשות המטרידות והחידתיות ביותר באמריקה של עידן טראמפ. השחקנית סידני סוויני ("הלוטוס הלבן") מככבת בסרט הביכורים של הקולנוענית טינה סאטר, המבוסס על תמלילי ההקלטות של הבולשת הפדרלית.