סגור
לתכנית החודשית

מאסטרים

הסרטים החדשים של הבמאים הנודעים והמשפיעים ביותר בעולם הקולנוע

Irradiated

בימוי: ריתי פאן
| 88 דקות

סרטו החדש של ריתי פאן ("התמונה החסרה") הוא מעין טריפטיך קולנועי הצולל אל הטרגדיות הגדולות ביותר של המאה ה-20. בשפתו הייחודית רוקח פאן יצירה אודיו־ויזואלית אינטנסיבית וטורדת מנוחה, אך גם פיוטית ועשירה בדימויים.

אודות האינסוף

בימוי: רוי אנדרסון
| 76 דקות

סרטו של הקולנוען הוותיק והמהולל רוי אנדרסון, שזיכה אותו בפרס הבימוי בפסטיבל ונציה אשתקד, מציג רצף של וינייטות קצרות שחושפות את העולם בשיא האבסורדיות שלו – ובאותה עת מזמרות שיר הלל לאהבה ולחסד שיש בו.

 

אונדינה

בימוי: כריסטיאן פצולד
| 90 דקות

כריסטיאן פצולד, בכיר קולנועני גרמניה של ימינו, מעבד למסך את האגדה על בתולת המים אונדינה, שאותה הוא ממקם בברלין של ימינו – ומוסיף תפנית מפתיעה בעלילה. בסרט מככב צמד השחקנים פאולה בר ופרנץ רוגובסקי, שעבדו עמו בהצלחה גדולה בסרטו הקודם, "טרנזיט".

האשה שברחה

בימוי: הונג סאנג־סו
| 77 דקות

סרטו ה-24 של המאסטר הקוריאני הונג סאנג־סו עוקב אחר אשה צעירה הפוגשת שלוש חברות בפרברי סיאול בזמן שבעלה נמצא בנסיעת עבודה. את השתיים הראשונות היא מבקרת בבתיהן, ובשלישית, מכרה ותיקה, היא נתקלת במקרה בבית קולנוע קטן.

 

דמעות של לב שבור

בימוי: פיליפ גארל
| 100 דקות

סרטו של הבמאי הצרפתי הוותיק פיליפ גארל, שהוצג בתחרות הרשמית של פסטיבל ברלין האחרון, מתאר באמצעות צילום יפהפה בשחור־לבן את מכאוביהם הרומנטיים של כמה צעירים פריזאים מרקעים שונים.

ויטלינה וארלה

בימוי: פדרו קוסטה
| 124 דקות

סרטו החדש של המאסטר הפורטוגלי פדרו קוסטה עוקב אחר ויטלינה וארלה, אשה כבת 55 מקאבו־ורדה, המגיעה לליסבון שלושה ימים לאחר הלוויית בעלה. לכרטיס הטיסה שהביא אותה לשם היא המתינה 25 שנה.

 

חבויה

בימוי: ג'עפר פנאהי
| 18 דקות

סרט קצר של הבמאי האיראני ג'עפר פנאהי ("טקסי טהראן") העוקב אחר הבמאי, בתו וחברתם בנסיעה לכפר כורדי זעיר. בכוונתם לבקר אשה צעירה, זמרת בעלת כישרון נדיר שמשפחתה המסורתית אוסרת עליה להשמיע את קול הפעמונים שלה בפומבי.

 

חיים

בימוי: איי וייוויי
| 112 דקות

האמן הסיני המהולל איי וייוויי יוצא למקסיקו ומתחקה אחר תקרית מחרידה שבמהלכה נחטפו ונרצחו עשרות סטודנטים בידי כוחות משטרה וגברים עטויי מסיכות. הסרט מתמקד במשפחות של הקורבנות וכולל ראיונות אינטימיים מרגשים לצד עבודת צילום מרהיבה ופיוטית.

 

ימים

בימוי: טסאי מינג־ליאנג
| 127 דקות

קאנג מתמודד עם כאב בלתי מוסבר שאוחז בגופו ומנסה למצוא טיפול שיביא לו מרגוע. נון חי בדירה צנועה בבנגקוק ושוקד על בישול מנות מסורתיות. כשהשניים נפגשים בבית מלון נדמה שבדידותם מצליחה להתפוגג לכמה רגעים. סרטו החדש של המאסטר הטייוואני טסאי מינג־ליאנג ("עננה הפכפכה").

 

מדבר 1

בימוי: ברברה קופל
| 107 דקות

הדוקומנטריסטית האמריקאית ברברה קופל, שזכתה פעמיים בפרס האוסקר, מביאה אל המסך את הסיפור המלא מאחורי המשימה להצלת 52 האמריקאים שהוחזקו כבני ערובה בשגרירות ארצות־הברית בטהראן ב-1980.

 

קג'יליונר

בימוי: מירנדה ג'וליי
| 106 דקות

במרכז סרטה של מירנדה ג'וליי ("אני אתה וכל השאר") ניצב זוג נוכלים שבמשך 26 שנה טיפחו ושיכללו את כישורי הרמייה של בתם היחידה. הצטרפותה של אשה זרה לאחד ממבצעי ההונאה מצליחה לערער את הדינמיקה המשפחתית.