סגור
לתכנית החודשית

איש החרב: גבריאל מוקד

בימוי: שלומית כרמלי, רפאל כרמלי
| 65 דקות

פורטרט תיעודי של העורך והמו"ל פרופ' גבריאל מוקד, אישיות צבעונית ומלאת חיים, האיש הרע של עולם הספרות והשירה, אשר אחראי לטלטול הממסד הספרותי ולפרסומם הראשון של רבים מיוצרי דור המדינה. היום, כשהוא בן 85, הוא ממשיך לבעוט וליצור.

ביבה

בימוי: דוד פרלוב
| 57 דקות

סיפורה של ביבה ישראלי, אלמנת מלחמת יום הכיפורים, שחיה בכפר–יהושע שבעמק יזרעאל. את משפחתו של בעלה עוזי היכה השכול פעמיים. זהו סיפור אישי ואנושי המסופר על ידי ביבה והאנשים הקרובים אליה וחושף את הכאב והאבל בישירות וללא מליצות וקישוטים. עותק חדש ומשוחזר.

גבול הכאב

בימוי: רות ולק
| 50 דקות

סרטה התיעודי של רות ולק בוחן את יחסי התלות הבלתי ניתנים להתרה בין מערכת הבריאות הפלסטינית לזו הישראלית. באמצעות מפגש עם חולים, רופאים, אנשי ממסד ומתנדבים נחשפת מערכת סבוכה של קשרים, אינטרסים וחוקים, לצד השאיפה להצלת חיים.

חיים רגילים

בימוי: אפרת שלום דנון, גילי דנון
| 55 דקות

סרט תיעודי המציג את קורותיהן של שתי נשים שנמלטו מהאימה באפריקה ומתמודדות, כל אחת בדרכה, עם החיים ללא בית. בברלין ובתל־אביב מתגלים שני סיפורי חיים של פליטות בצל המדיניות השלטונית, "הדלת הפתוחה" מצד אחד ו"גירוש המסתננים" מן הצד השני – שתי תגובות שונות לאותה מלחמה נוראה.

מאדה ראשה

בימוי: לינה חולופוב
| 45 דקות

דיוקן משפחתי של עולים מרוסיה המתמקד באם ובתה המנסות לגשר על תקשורת כואבת ולחדש קשר אשר אבד בדרכו לארץ המובטחת. קלטות וידיאו ביתיות שהצטברו בארון רוקמות מסע המתפרש על 23 שנה.

מרחק הליכה

בימוי: נגה אשכנזי
| 82 דקות

הפקה ישראלית־אמריקאית בכיכובן של חני פירסטנברג ודאנה איבגי. סיפורן של שתי אחיות מנוכרות שלא נפגשו מאז מות אמן – וסטודנטית ישראלית שצריכה לבחור בין השתקעות באמריקה לשיבה הביתה, לישראל.