סגור
לתכנית החודשית

קולנוע ישראלי - הקרנות מיוחדות

אשת חיל

בימוי: אנה סומרשף
| 75 דקות

אשה חרדית עושה הכל בבית: מטפלת בילדים, דואגת למשק הבית ומפרנסת את המשפחה. אבל אסור לה להיבחר לכנסת. אסתי שושן מחליטה לשנות איסור היסטורי בחברה החרדית ויוצאת למסע אמיץ עם חברותיה. היא נחושה לשחרר 600 אלף נשים. אך מה המחיר האישי שהיא תשלם?

גמילה כשרה

בימוי: אנה אוליקר
| 60 דקות

בבית שקט באזור ירושלים מתגוררים יחד 15 מכורים לסמים, רובם צעירים ממוצא אמריקאי שהוריהם החרדים ומוסדות הגמילה כבר ויתרו עליהם. הם חולקים יחד חרדות, כאב וחלומות – ותקווה גדולה שאיש אוהב אחד, מכור לשעבר, יחלץ אותם מנתיב ההתמכרות ויצילם ממוות.

הנה אנחנו

בימוי: ניר ברגמן
| 94 דקות

אהרון מקדיש את חייו לטיפול בבנו האוטיסט אורי. כעת, כמתבגר, ייתכן שאורי כבר הגיע לגיל שבו כדאי שיגור בבית לאנשים עם צרכים דומים לשלו. אך אהרון מבין שאורי אינו מוכן לפרידה, והשניים יוצאים למסע בריחה ברחבי הארץ, מסע שישנה את חיי שניהם.

המספר העגול

בימוי: דוד פישר
| 60 דקות

מסע היסטורי ואישי בוחן כיצד נקבע המספר שישה מיליון כסמל לשואה ומוליך את הסיפור הרבה מעבר לסטטיסטיקה, אל שאלות של היסטוריה, פוליטיקה וזהות שמעכירות את השלווה ומהדהדות עד היוםהאם זה אייקון שהתקבע בתודעה מעבר לכל שאלה ואסור לגעת בו, או שמא החובה לבחון ולפענח את המספר היא הדרך היחידה להגן עליו?

עיניים גדולות

בימוי: אורי זוהר
| 76 דקות

למאמן הכדורסל בני פורמן (אורי זוהר) יש הכל, אך הוא אינו יודע שובע ונקלע לשלל תסבוכות עם אשתו, עם הנשים האחרות בחייו ועם חברו הטוב (אריק איינשטיין). סרטו המופתי של אורי זוהר המבטא את ניצני הביקורת העצמית של הבמאי על אורחות חייו שיידונו מאוחר יותר לשינוי עמוק. עותק חדש ומשוחזר.