סגור
לתכנית החודשית

קלאסיקות

עותקים חדשים ומשוחזרים של יצירות מופת בלתי נשכחות

אאידה

בימוי: קלמנטה פרקאסי
| 95 דקות

עיבוד קולנועי מרהיב מ-1953 לאופרה הנודעת של ג'וזפה ורדי. סופיה לורן מככבת בתפקיד הראשי כאאידה, השפחה האתיופית שמאלצת מצביא מצרי להכריע בין אהובתו לבין הנאמנות למולדת. עותק משוחזר חדש שהופק ביוזמת הארכיון של בולוניה.

אגדת הנחש הלבן

בימוי: טאיג'י יאבושיטה
| 78 דקות

סרט האנימציה היפני הארוך הראשון שנוצר כולו בצבע, עיבוד קולנועי לאגדת עם סינית שבמרכזה סיפור אהבה בין גבר צעיר לנחש שעטה על עצמו כסות של נסיכה יפת מראה. דרכם אל האושר רצופה סכנות, אך שלל בעלי חיים חשים לעזרתם. עותק דיגיטלי משוחזר שהוצג בפסטיבל קאן.

בר 51

בימוי: עמוס גוטמן
| 95 דקות

לאחר מות אמם עוזבים תומאס ואחותו מריאנה את עיירתם לטובת העיר הגדולה. הם משתלבים בבר שוליים תל־אביבי: על רקע הדמויות הססגוניות הולכת ומעמיקה אהבתו האובססיבית של תומאס לאחותו – אך היא, מצדה, מבקשת לבנות חיים משל עצמה. יצירתו המכוננת של עמוס גוטמן בעותק דיגיטלי משוחזר.

הנוסע השמיני

בימוי: רידלי סקוט
| 117 דקות

עותק משוחזר חדש ליצירת המופת של רידלי סקוט מ-1979, לרגל ציון 40 שנה לסרט. לאחר שמעבורת חלל מגיעה לכוכב לכת לא מוכר, אחד מאנשי הצוות שלה מותקף בידי יצור משונה. הוא נמלט בחזרה אל החללית, אך עד מהרה מתברר כי הסכנה לא חלפה – היא רק תלך ותתעצם.

שטן טנגו

בימוי: בלה טאר
| 450 דקות

הזדמנות נדירה לצפות על המסך הגדול ביצירת המופת של בלה טאר בעותק משוחזר שהופק השנה, לרגל 25 שנה לצאתו. בקולקטיב חקלאי שומם לאחר נפילת הקומוניזם, כמה חברים זוממים להסתלק עם השלל המשותף – אך דמות מסתורית מהעבר שבה אל המקום וטורפת את הקלפים.