סגור
לתכנית החודשית

עותקים חדשים ומשוחזרים של יצירות מופת בלתי נשכחות

ז' זה זיוף

בימוי: אורסון וולס
| 89 דקות

עותק חדש ומשוחזר שהוקרן זה עתה בפסטיבל קאן לסרטו המופלא של אורסון ולס מ-1973. הבמאי האגדי נהנה לשוב כאן לנושא שהעסיק אותו לאורך כל הקריירה: הגבולות הדקים שבין אמת ואשליה ובין אמנות ושקרים. מתוך סיפור על יצירות אמנות מזויפות יוצא ולס למסע מסחרר ומשועשע בעקבות זייפנים מכל המינים והסוגים – ובראשם הוא עצמו.

כרוניקה של אהבה

בימוי: מיכלאנג'לו אנטוניוני
| 98 דקות

מהנדס מילנזי עשיר מתחיל לפקפק בנאמנותה של אשתו. הוא שוכר בלש פרטי כדי שיגלה פרטים על עברה, ומהחקירה עולה שכמה שנים קודם לכן נהרגה אחת מחברותיה בתאונת מעלית. השמועות בעיר הולדתה מדברות על רצח. במקביל, גבר שבעבר היה המאהב שלה מגיע למילאנו ומחדש עמה את הקשר. עותק חדש ומשוחזר לסרט הביכורים של מיכלאנג'לו אנטוניוני.

מוות בוונציה

בימוי: לוקינו ויסקונטי
| 130 דקות

השנה מוקרן בפסטיבל הסרט התיעודי "הילד היפה ביותר בעולם", העוקב אחר חייו של ביורן אנדרסן, שפרץ לתודעה כנער יפה התואר ומושא האובססיה של גוסטב פון־אשנבך (דירק בוגארד) בסרט "מוות בוונציה". זוהי הזדמנות מצוינת לשוב אל יצירת המופת של לוקינו ויסקונטי מ-1971 בעותק חדש ומשוחזר.

הקרנה מיוחדת לזכרה של מייסדת הפסטיבל
ליה ון ליר

מכתב מאישה אלמונית

בימוי: מקס אופולס
| 90 דקות

בווינה של ראשית המאה ה-20, נערה צעירה מתאהבת בפסנתרן מחונן. היא מורדת בתכנוני הוריה להשיאה לאיש צבא, יולדת את בנו של הפסנתרן, נישאת לבסוף לקצין, אך רגשותיה אינם מניחים לה. על בסיס הנובלה של שטפן צוויג יצר מקס אופולס מלודרמה הוליוודית בלתי נשכחת, המוצגת כעת בעותק חדש ומשוחזר. הקרנה מיוחדת לזכרה של מייסדת הפסטיבל ליה ון ליר.

סולאריס

בימוי: אנדריי טרקובסקי
| 165 דקות

"סולאריס", סרטו הנודע של אנדריי טרקובסקי, מוקרן לרגל אירוע מחווה שעורך הפסטיבל לסופר הפולני הענק סטניסלב לם, שהשנה מציינים ברחבי העולם 100 שנה להולדתו. עלילת הסרט עוקבת אחר קוסמונאוטים רוסים היוצאים לחקור פלנטה מוזרה המורכבת מגז נוזלי שחדר למערכת השמש שלנו. הזדמנות לצפות בעותק משוחזר של יצירת המופת.