סגור
לתכנית החודשית

תחרות בינלאומית

תחרות שרובר לקולנוע בינלאומי

הסרטים בקטגוריה זו מתמודדים על פרס קרן גבריאל שרובר לסרט הבינלאומי הטוב ביותר

Aga

אגה

בימוי: מילקו לזרוב
| 96 דקות

נאנוק ואשתו חיים במרחבים המושלגים של צפון סיביר. הם מנסים לשמר את דרכי החיים המסורתיות, אך המשימה נעשית מאתגרת מיום ליום. בתם עזבה מזמן בעקבות סכסוך, נאנוק אינו מוכן לשמוע את שמה, אך אשתו – שבריאותה מתרופפת – אחוזת געגועים. יצירה מרגשת ומצולמת לעילא שחובה לראות על המסך הגדול.

אל תיגע בי

בימוי: אדינה פינטילי
| 125 דקות

הזוכה הגדול של פסטיבל ברלין הוא סרט המהלך על הגבול הדק – עד כדי שקיפות – שבין התיעודי לבדיוני. בסרט הביכורים שלה יוצאת הקולנוענית אדינה פינטילי יחד עם גיבוריה למסע חקירה תרפויטי של הגוף והמיניות החותר לשחרור האינטימיות האנושית.

אפר לבן

בימוי: ז'יה ז'אנג-קה
| 150 דקות

צ'יאו היפהפייה עוזבת עיירה שכוחת אל כדי לנסות את מזלה בעיר הגדולה. היא מתאהבת בבין המאפיונר. מערכת היחסים שלהם יודעת עליות ומורדות, אך היא לא מוותרת. הבמאי הסיני החשוב ז'יה ז'אנג-קה מגולל את סיפור אהבתם לאורך 17 שנים, כשברקע השינויים המואצים שעוברת סין.

גבול

בימוי: עלי עבאסי
| 101 דקות

טינה עובדת במכס ומצטיינת באיתור מבריחים באמצעות חוש ריח יוצא דופן. גם המראה שלה אינו שגרתי. יום אחד, כשגבר מסתורי חולף על פניה בעבודה, היכולות שלה משתבשות בפעם הראשונה והיא מפתחת כלפיו אובססיה משונה. הזוכה הגדול של מסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן האחרון.

דוג-מן

בימוי: מתאו גרונה
| 95 דקות

מרצ'לו הוא אב לבת ומנהל של פנסיון לכלבים. מקור הכנסה נוסף, מפוקפק במיוחד, שואב אותו אל מערכת יחסים מסוכנת ומשעבדת עם טיפוס אלים ומסוכן. סרטו החדש של מתיאו גארונה ("גומורה") הוא מעין מערבון ספגטי על קורבן נצחי שמבקש לשנות את גורלו. זוכה פרס השחקן בפסטיבל קאן.

החינוך הרע של קמרון פוסט

בימוי: דזרי אקוואן
| 90 דקות

1993: נערה נשלחת לפנימייה נוצרית המתמחה ב"ריפוי" הומוסקסואליות, ונאלצת לפלס דרך בין מבול של קלישאות, קשקשת פסאודו-פסיכולוגית ומנטרות עקרות. דזירה אקוואן ("התנהגות הולמת") ביימה יצירה רגישה וכובשת שגרפה את הפרס הגדול בפסטיבל סאנדנס.

חינוך פריזאי

בימוי: ז'אן-פול סיווראק
| 137 דקות

בחור צעיר שעובר לפריז כדי ללמוד קולנוע בסורבון מתוודע לסטודנטים אחרים החולקים עמו את האהבה לאמנות השביעית: יחד הם מתמודדים עם שברונות לב, דילמות מוסריות, בדידות וייאוש קיומי תוך שהם משוטטים בעיר, מעשנים בלי סוף ומתמסרים לתשוקות מיניות.

להישען על פיט

בימוי: אנדרו היי
| 121 דקות

צ'רלי תומפסון בן ה-15 מתקבל לעבודה במסלול המירוצים ומטפל בסוס מבוגר בשם "להישען על פיט". המעסיק של צ'רלי (סטיב בושמי) והרוכבת המיומנת שלו (קלואי סביני) ממלאים את החלל הפעור בחייו, ונדמה שהכל מתקדם בכיוון הנכון – עד שמתגלה לו כי חייו של הסוס נתונים בסכנה.

עונת השטן

בימוי: לאב דיאז
| 234 דקות

בשלהי שנות ה-70, מיליציה צבאית זורעת טרור בכפר פיליפיני קטן. לאחר שרופאה צעירה נעלמת בלי להותיר עקבות, בעלה יוצא לאתר אותה ונאלץ להתמודד עם קהילה מרוסקת מאלימות ועריצות. יצירה מוסיקלית מאת הבמאי הפיליפיני המוערך לאב דיאז, שנודע בסרטיו הארוכים במיוחד.

עץ האגס הפראי

בימוי: נורי בילגה ג'יילאן
| 188 דקות

סינאן, סטודנט שאפתן, שב מהעיר אל הכפר שבו נולד כשהוא נחוש לגייס את הכסף הדרוש כדי להוציא לאור את הרומן הראשון שלו. אך בבית היחסים בין ההורים לא בשיאם, ואביו הססגוני שקוע בחובות עקב חיבתו להימורים. סרטו החדש של הבמאי הטורקי עטור הפרסים נורי בילגה ג'יילאן.

התפילה

בימוי: סדריק קאהן
| 107 דקות

תומא בן ה-22 נשלח למרכז גמילה קתולי בהרי האלפים. ככל שעונות השנה חולפות מתחילה רוח האלוהים לנשב בו – אך עד מהרה עולמו שוב מתהפך, והוא מוצא עצמו על צומת דרכים. יצירה הומניסטית, מרגשת ומלאת עוצמה מאת הבמאי הצרפתי המוערך סדריק קאהן.