סגור
לתכנית החודשית

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי תיעודי באורך מלא

 

הסרטים בקטגוריה זו מועמדים לפרסים:

פרס ון-ליר לסרט התיעודי הטוב ביותר

פרס ון-ליר לבימוי סרט תיעודי

A13901

בימוי: טל חיים יופה
| 72 דקות

זוג ניצולי שואה והמטפלת הפיליפינית שלהם חיים בדירת שני חדרים קטנה. הסרט מתאר שיגרה של יום אחד בחייהם, הקימה הלאה בבוקר, רחצה, נעילת נעליים, הכל מתרחש כאילו במימד זמן אחר, איטי יותר, מכונס, מרוכז בפעולות הקטנות.

אחרייך وَراءكِ

בימוי: רנא אבו פריחה
| 70 דקות

אמי חלתה בסרטן השד ומשאלתה האחרונה הייתה להיקבר בתור מוסלמית, בישוב היהודי עומר שבו היא מתגוררת מזה 20 שנה. אני מלווה את אמי במסע האחרון שלה. מסע שמאלץ את כל המשפחה להתמודד עם דילמות חברתיות ודתיות ובעיקר עם אובדן גדול.

ידיד נפש

בימוי: ענת יוטה צוריה, שירה קלרה וינטר
| 70 דקות

מאיר, בן של רב מחסידות קיצונית בחר להעיד כנגד רשת של פדופילים חרדיים מבני ברק. לאחר מתן העדות הוא מנודה והפרשה מושתקת. כיום הוא שב למקומות הפשע לשחזר את הכרוניקה של ההתעללות שעבר.

המוזיאון

בימוי: רן טל
| 74 דקות

המוזיאון הוא סרט שמתבונן על מוסד התרבות החשוב בישראל. במשך כשנה וחצי אסף הבמאי רן טל חומרים משגרת יומו של מוזיאון ישראל, מוסד שמבקש לשקף וגם לעצב את התרבות הישראלית.

ממערב לירדן

בימוי: עמוס גיתאי
| 94 דקות

לראשונה מאז "יומן שדה" (1982), שב עמוס גיתאי אל הגדה המערבית. בסרטו החדש הוא עוקב אחר ישראלים ופלסטינים המסרבים לקבל את הבלתי מתקבל על הדעת ומנסים בכל מאודם לגבור על הכיבוש ועל השלכותיו. התוצאה היא יצירת תעודה סוחפת המישירה מבט אל מציאות מורכבת במיוחד.

נולד בדיר יאסין

בימוי: נטע שושני
| 63 דקות

גלגולו של המקום דיר יאסין - כפר שאול, בו התרחש הקרב ההיסטורי במלחמת העצמאות ועליו הוקם ב-1951 בית חולים ממשלתי לחולי נפש.

רחל אגמון

בימוי: יאיר אגמון
| 50 דקות

רחל פוגשת את חיים בטרמפ. היא דתיה. הוא גבר נשוי עם ילדים. ובכל זאת נולד להם תינוק . 30 שנה אח"כ יוצא יאיר לשני טיולים עם הוריו כדי להבין את הרומן שהעניק לו חיים, במסע מופרע ומצחיק שהחיים פועמים בו במלוא עליבותם ותפארתם.